Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN YARDIMCISI BERKAY TORUNOĞLU A52 TV’DE

BAŞKAN YARDIMCISI BERKAY TORUNOĞLU A52 TV’DE
17 Mart 2021 - 0:12

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan İyi Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisi Berkay Torunoğlu , Ünye’ye yapılacak olan 4 halı saha ve havuz yatırımlarını değerlendirdi.Torunoğlu ayrıca And’ımızla ilgili açıklamalarda bulundu.

yi Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisi Berkay Torunoğlu konuşmasında şunları ifade etti;

MÜJDELERİ ÖNEMSİYORUZ AMA..

“Ben iyi parti Ünye ilçe teşkilatının bir temsilcisi olarak, aynı zamanda mesleki açıdan da bu konularda tecrübe sahibi olmuş birisi olarak sportif yatırımları bir çok açıdan değerlendiriyorum.

Sn. Gençlik ve Spor bakanı Muarrem Kasapoğlu’nun yaptığı ziyaretleri ve verdiği müjdeleri’ de çok olumlu olarak değerlendiriyoruz. Bu bir çok açıdan bizim için kıymetli. Özellikle gençlerin sportif ve kültürel faaliyetler içinde olmaları, kendilerine has disiplinleri sayesinde beraber hareket edebilme kabiliyetini de geliştiriyor. Topluma  faydalı olabilme bilincini arttırdığı gibi güzel ahlak öğretilerini aşılamasını açısından da çok değerliydi. Biz hem kendi faaliyetlerimiz İyi Parti İlçe Teşkilatı olarak, hem de iktidarın bu tip faaliyetlerini sonuna kadar destekliyoruz. Yalnız burada üzerinde durulması gereken konu bu faaliyetlerin hangi lokasyon da gerçekleşmesi gerektiğidir.

İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI OLARAK BAZI KANILARA VARDIK

Özellikle, eğitimin özelleşmesiyle beraber, bu kırsal kesimdeki çocuklarımızın devlet üniversitelerinin ve rekabetin gerisinde kalmalarından dolayı bir takım sıkıntılar çektiğini görmekteydik.

Biz sportif ve kültürel faaliyetlerini geliştirilmesini onların geleceğe dair daha fazla umut beslemeleri açısından da değerlendirmiştik ve bununla ilgili konunun profesyonelleriyle görüşmeler yapmıştık.

Sn. Orhan İhtiyaroğlu hocam, Sn. Osman Çakın hocamla ve Metin Tamtürk hocamla biz bu konuyu enine boyuna değerlendirdik. Bu konu sadece bu günün konusu da değil aslında bu konu spor profesyonellerinin yıllardan beri yaşadıkları bir sorundur.

Çünkü Ünye’de biliyorsunuz, neredeyse her mahallenin alt yapı kulübü, sportif faaliyet gösteren bir amatör kulübü var. Bu amatör kulüplerinde sadece Ünye Gençlerbirliği Spor kulübünde 184 tane lisanslı futbolcu var. Bu arkadaşlar haftada 3-4 kez antrenman yapmak mecburiyetindeler fakat ekonomik açıdan dar boğazda olan bu ailelerinin çocuklarının imkanları kısıtlı. Mesela şuan Ünye’ de Cevizderede bir tesisimiz var. Biliyorsunuz onun haricinde atlı spor kulübünde bir tesisimiz var. Buralara ulaşmaları lokasyon olarak mümkün değil. Biz bunun üzerinde durduk hatta bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar uzun zamandır yapılıyor ve İyi parti Ünye teşkilatı olarak şu kanıya vardık.

AK PARTİ ÜNYE’Yİ BETONLAŞTIRMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI

17 yıldır Ünye’mizi yöneten iktidar temsilcilerinin şehrini planlamamış oldukları, planlayamamış oldukları semt sahalarının da şehir merkezinde bir lokasyonda bu sebepten dolayı bulunamadığını anladık.

Konuyu biraz daha genişletirsek tarımda istihdamın sağlanamaması sonucu köylerde ekonomik sıkıntılardan dolayı şehirlere çok ciddi bir göç dalgası oluştu.

Ünye’yi yöneten AK Parti yöneticileri 17 yıldır ve toplamda 4 dönemdir yöneten AK Parti yöneticilerinin Ünye’de beton blokları her geçen gün yükseltmelerini şehrin her yerini farklı farklı beton yapılar yapmalarına  rağmen milli parklar yapmadıklarını gördük.

Semt sahalarını oluşturmadıkları, semt pazarlarını oluşturmadıklarını kültür merkezlerinin de hak ettiği seviyeye ulaştıramadıklarını gördük. Bu aslında iktidar partisinin sadece bugün bizim karşımıza çıkan bir sorunu değildi.

Sn. Bakan çıkıp bu sözleri verince şapka düştü kel göründü diye yorumladık bu durumu…”DEDİ.

haberin detaylarını 25dk ile 33dk arası izleyebilirsiniz

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-