BAŞKAN TOMAKİN;CUMHURBAŞKANIMIZ BU SENE DE FINDIĞA İYİ BİR FİYATI VERECEKTİR

Reklam
Reklamı Gizle

-MERAK ETMEYİN GÜN GELİR KANAL İSTANBUL’U BU ZİHNİYET BİZDEN FAZLA SAHİPLENİR

-HER ZAMAN ÇİFTÇİLERİMİZİN , ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLDUK VE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

AK PARTİ İl başkanı Halit Tomakin Altaş TV’de yayınlanan “Ordu’yu Yönetenler” programının canlı yayın konuğu oldu. Funda Altaş Şimşit’in sorularını yanıtlayan Başkan Tomakin ,Kanal İstanbul, erken seçim, fındık ve daha bir çok konularda açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Halit Tomakin,soruları sorulara içtenlikle yanıtladı. Bir soru üzerine Kanal İstabul’ a değinin Tomakin, Kanal İstanbul Türkiye’nin ve Dünya’nın ihtiyaçları doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 – 2050-2071 hedefleri doğrultusunda 2011 yılında Çılgın Proje olarak gündeme geldiğini hatırlatarak, biz bu projeyi Türkiye’nin ve Dünya’nın güncellenmesi olarak görüyoruz diyerek, bugün 20 bin gemi geçişini kaldıramayan boğaz’ın 2050 yılında 80 bin gemi geçeceği tahmin ediliyor acaba bu yükü kaldırabilir mi ? işte bu Liderimizin ileri görüşü dünya vizyonunu yakalamasıdır ifadesini kullandı Başkan Tomakin Muhalefetin eleştirilerine de yanıt vererek onlarda vizyon olmayınca onlar , deprem dediler , su dediler, yeşillik dediler, eğer biz onların dediğini yapsaydık biz bugünlere gelemezdik. Zaman , zaman düşünce dünyasında tik tak yaptığını , eğer 2001 yılındaki yol ve ulaşım ağı ile bugünlere gelseydik, bu duble ve oto yolları yapmasaydık bu trafiği bu ülke kaldırabilirmiydi dedi .

MERAK ETMEYİN GÜN GELİR KANAL İSTANBUL’U BU ZİHNİYET BİZDEN FAZLA SAHİPLENİR

Başkan Tomakin, ittihat ve terakkiden bu yana Türkiye’de bir istemezük diyen bir zihniyetin olduğunu belirterek ,istemeyiz de istemeyiz, bir kere de deyin ki, bizde Kanal İstanbul ‘a karşı Kanal Marmara’yı yapacağız deyin ama bu zihniyet boğaz köprüsüne, FHM Köprüsüne , Yavuz Sultan Köprüsüne karşı çıktılar ve en önce onlar kullandılar diyerek merak etmeyin gün gelir Kanal İstanbul’u bu zihniyet bizden fazla sahiplenir ve kullanır diyerek bunlar değilmiydi Ordu-Giresun Havaalanına karşı çıkanlar ? ne diyorlardı havaalanı çöktü, Denizin içine uçtular, uçakları batıracaklar dediler . şimdi bizden fazla kullanıyorlar , hakları olsun veya olmasın VİP den geçirmediniz diye de kavgasını yapıyorlar dedi.

SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR

Başkan Tomakin , Erken Seçim iddialarına da değinerek, Cumhurbaşkanımız , Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetim anlayışında seçimlerin zamanında yapılması anlayışı vardır diyerek , zaman, zaman zorunlu olarak 2007 Cumhurbaşkanlığı krizi gibi seçimler zamanından erken yapıldığını anımsatarak biz milletimizden 2018 – 2023 tarihleri arasında 5 yıl yetki aldık. Bizim bu zaman diliminde milletimize verdiğimiz sözler var , yapmamız gereken hizmetlerimiz var , milletimize taahhütlerimizi yerine getireceğiz diyerek seçimler zamanında yapılacaktır dedi.

ÜLKEYİ YÖNETEBİLECEĞİNİ ZANNEDİYORLAR , NASIL YÖNETECEKLERSE , YAKACAĞIZ, YIKACAĞIZ ,GERİ DÖNECEĞİZ’LE Mİ ÜLKE YÖNECEKLER

Başkan Tomakin , 2019 Yerel Seçimlerinde AK PARTİ birinci parti olarak çıkmış,onların Büyükşehirleri almaları belli ki bunların iştahını kabartmış, onlar Ülkeyi yönetebileceğini zannediyorlar ,

nasıl yöneteceklerse , yakacağız, yıkacağız ,geri döneceğiz, güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğiz diyorlar , peki nedir bu güçlendirilmiş parlamenter sistem deyince bir hazırlıkları yok , boş , bir şey diyemiyorlar , Türkiye’nin ve dünyanın denediği başarısız sistemi geri getirmeye çalışıyorlar dedi.

Başkan Tomakin, Velev ki, onların istediği gibi erken seçim olsun , biz teşkilatlar olarak yarın seçim olacakmış gibi , 19 İlçe teşkilatımızla, kadın ve gençlik kollarımızla , 772 Mahalle teşkilatımız, 127 bini aşkın üyemizle seçimlere hazırız, seçim isteyenler varya onların kendi tabiri ile çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş, yenilgiye doyamadılar , tekrar yenilmek istiyorlar herhalde ifadelerini kullandı .

HER ZAMAN ÇİFTÇİLERİMİZİN , ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLDUK VE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Tomakin, Bir soru üzerine kendisinin geçen yıl fındık ile ilgili yaptığı konuşmayı eğerek, bükerek, yalan beyanla farklı yönlere çekmeye çalışanlar beni fındık üreticisini tehdit etmekle suçladılar. Bunların işi gücü yalan zaten, biz onların yalanlarına bakarak iş yapacak değiliz. İktidar partisinin bir il başkanı olarak ben aklımı peynir ekmekle yemedim ki, üreticiyi tehdit edeyim, ben o açıklamamda TMO’nun Nisan sonu itibarı ile sezonu kapatacağını 31 Aralık olan TMO’nun alım süresinin Nisan sonuna kadar uzatıldığını serbest piyasada fındığın ne olacağının belli olmayacağını ,fındık fiyatları düşebilir de 30 -35 TL. ye çıkabilir de dedim. Elimizdeki fındığı değerlendirelim dedim. Kaldı ki , bende bir fındık üreticisiyim diyen Başkan Tomakin, AK PARTİ iktidarları döneminde biz her zaman çiftçimizin , üreticimizin yanında olduk ve olmaya devam e3deceğiz , son 2 yıldır fındık dalda iken fiyatlar veriliyor. 2021 planlamasını yapıyoruz. Milletvekilimiz Metin Gündoğdu risk alarak fındık fiyatı şu kadar olmazsa kendimi Meclis önünde yakarım dedi, Milletvekilimiz Ergün Taşçı fındık 14 TL. iken Cumhurbaşkanımıza fındık fiyatı 20 TL olmalıdır dedi. Yani fındık üreticisinin derdi ile dertlenen milletvekillerimiz var , İlimiz ve Bölge milletvekillerimiz 2 yıldır fındık toplantısı yapıyorlar bu sende yaptılar ve değerlendirmelerini verdiler dedi.

İNANIYORUM Kİ, BU SENE DE CUMHURBAŞKANIMIZ FINDIĞA İYİ BİR FİYAT VERECEKTİR

Başkan Tomakin, Karadeniz bölgesinde siyaset yapmanın fındıktan geçtiğini belirterek 2001 yılında bu millet % 27 oy alan partiye % 2 oy vererek dersini verdi. Biz özellikle son iki yıldır fındık üreticisini memnun edecek fındık politikaları izledik diyerek , biz her zaman olduğu gibi bundan sonra da üreticinin yanında olacağız , biz bu sene fındıkla ilgili beyanımızı yaptık ben inanıyorum ki, bu sene de Cumhurbaşkanımız tarafından fındığa iyi bir fiyat verilecektir ifadelerini kullandı.