Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN ŞAHİN: GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN CUMHURİYET DEĞERLERİNİ ALET ETMEYİN

BAŞKAN ŞAHİN: GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN CUMHURİYET DEĞERLERİNİ ALET ETMEYİN
07 Ekim 2021 - 0:31

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, “Bu konunun teklif edilmesi dahi düşünülemez. Anayasamızın ilk 4 maddesi kırmızı çizgimizdir” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Birlik Vakfı’nın Çemberlitaş’taki genel merkezinde “Yeni Anayasa ve Öze Dönüş” konulu konferansında, “Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir” diyerek ilk 4 maddenin yeni Anayasada yer almaması gerektiğini savunmasına bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin’den geldi.

Başkan Şahin, “Ülkemizin gerçeklerinden uzak ve son derece talihsiz bir açıklamadır. Değişmez maddeler anayasaya konulmasın diyor. O halde canı sıkılan gelip değişiklik yapsın. Birileri gelip molla rejimi getirsin, birileri gelip farklı bir rejim getirsin. Toplumun aklıyla alay eder gibi gündem değiştirme çabalarına Cumhuriyetin değerlerini alet etmesinler. Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesinin teklifi dahi düşünülemez. CHP olarak bu konudaki tavrımız gayet nettir” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-