BAŞKAN OĞUZ “İŞ MERKEZİ YAPILIRSA AÇLIK GREVİNE GİRERİM”

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye belediyesinin sağlık ocağı yanındaki arazi üzerinde yapmayı planladığı iş merkezi ile ilgili Türkiye Sosyalist İşçi Partisi İlçe Başkanı Salim Oğuz’un tepkileri devam ediyor.

Başkan Salim Oğuz yapılacak olan iş merkezi inşaatının Ünye için bir avantaj olmayacağını belirterek olası bir iş merkezi inşaatına başlanması durumunda açlık grevine gireceğini ifade etti.

Başkan Oğuz açıklamasında şunları ifade etti;

“Bu arazi ile ilgili başından beri fikrimiz aynıydı, park yapılsın demiştik. Buranın ilerisinde Mithat Kısacıkoğlu parkı var ve çok kısa biraz daha uzun olmalıydı. Çünkü arkasında sağlık ocağı var. Bu nedenle bu arazinizde açık olması gerekli. Fakat Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’nın burayı iş merkezi yapmak istemesindeki tavrı belli.

Bura ile ilgili imza toplayıp Kaymakam Beye götürdük. Kaymakamımız sağ olsun bu konuya Belediye Başkanımız ile paylaşacağını söyledi. Vermiş olduğumuz dilekçe belediyeye gidiyor ve belediye başkanı yardımcısı Orhan Güler bize cevap veriyor “Ünye’nin gelirleri azaldı ve ihtiyaçları arttı bu nedenle burası satılacak İş merkezi yapılacak ve gelir elde edilecek”. diyor.

Belediye insanlara hizmet için var. Burası değil de başka yeri satıp ticari anlamda kullanabilir. Fakat bize göre burada bir rant olayı yaşandı. 

Burası park değil de iş merkezi yapılırsa açlık grevine başlayacağımı söyledim sözümün arkasındayım. Belediye iş merkezi 26.60 parsel olan bu yer dördüncü ayın on üçü saat ikide internet üstünden ihale yapılacağı bilgisini aldık. Bu durumu kamuoyu değerlendirecektir. Ünye halkının insafına bırakıyorum” dedi.