Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN KOYLARA İNDİ, KÖYLERİ UNUTTU

BAŞKAN KOYLARA İNDİ, KÖYLERİ UNUTTU
13 Temmuz 2021 - 1:17

BAŞKANIN KEYFİNE ,VATANDAŞIN DERDİNE DİYECEK YOK

Ünye’de düzenlenen Plaj Voleybolu Turnuvasının açılışına Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Belediye Meclis üyeleri ve daire amirleri ile katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın keyfine diyecek yok.

HAYAT TAVLIYA GÜZEL

Pazar günü at yarışlarına dünde voleybol turnuvasına katılan ,öğle yemeğini Atatürk parkı sosyal tesislerinde, tatlısını binicilik tesislerinde yiyen , kahvesini Tilla’da içen , konakta şekerleme yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ ya soruyoruz…

Vatandaş Erdal Karayiğit’in sıkıntısına dönüp bakmazken ”Ünye’mizin koyları ile muhteşem doğasına sportif etkinlikler de ayrı bir güzellik katıyor” paylaşımını nasıl yaparsınız?

Siz koydan bahsederken, millet evine gitmek için yol istiyor. Adeta vatandaşla dalga geçer gibi, bu paylaşımı yapmak şehri-emine yakışır mı?

Hani Hz. Ömer adaleti nerede ?

Koyları bırakın, köylere bakın….

İŞTE PELİTLİYATAKLI VATANDAŞIN BAŞKANA İSYANI

“BAYILA BAYILA RAZI OLUN” DEDİLER

Ünye’ye bağlı Pelitliyatak Mahallesinde yaşayan ve bir türlü yol sorununa çözüm bulamayan Erdal Karayiğit “bu yolu bile bulamayan var, buna bayıla bayıla razı olun” cevabın ötesinde bir ilerleme kaydedemedi.

Yaklaşık 600 metre bir mesafede yol sorunu yaşayan ve kendi imkanlarıyla çakılama yapan ancak arazinin dik oluşumu nedeniyle yolda ki çakılın her defasında yağmur suyu ile gitmesinin sıkıntısını yaşayan Erdal Karayiğit ve komşuları yetkililerden yardım bekliyor.

2 yıldır Ünye Belediyesinin kapısını su yolu yapan Erdal Karayiğit buradan umduğunu bulamayınca cimere dahi yazılı başvuruda bulundu. Başvuru sonrasında 8 hanenin olduğu sokağa gelen Belediye yetkilileri arazi yapısı nedeniyle yola beton mikserin girmeyeceğini ancak belediye olarak çimento ve çakılı vererek yolun betonlanmasında yardımcı olacaklarını söylediler. Aradan zaman geçmesine rağmen ne çakılın ne çimentonun gelmediğini söyleyen Karayiğit derdini haber ekibimize aktardı.

Erdal Karayiğit yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle ifade etti;

“Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya defalarca durumu illettik ama kendileri bizlerle ilgilenmediler. Cimere yaptığımız başvuru sonrasında mahallemize gelen belediye yetkilileri yaptıkları inceleme sonucu buraya beton mikserini arazi yapısı nedeniyle sokamayacaklarını söylediler. Çimento ve çakıl sözü verdiler. Bir kamyon çakılın haricinde ne gelen var ne giden. Hep bahanelerle bizi atlatıyorlar. Bu yoldan daha kötü yollar var. Bu yola bayıla bayıla razı olun diyorlar. Burada 8 haneyiz. Hastalandığımızda kapımıza ambulans bile gelemiyor. Sizlerin aracılığıyla yetkilerin sesimizi duymasını istiyoruz.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-