BAŞKAN GÜLER’DEN ÜNYE ZİYARETİ

Reklam
Reklamı Gizle

Bugün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler  bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Ünye’ye geldi.Ziyaret sırasında ki görüntüler kamuoyunda farklı yorumlara neden oldu.

Ak parti belediye meclis üyeleri ve Ak Parti ilçe yönetiminden, başkanlar dışında bir tek partilinin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ünye ziyaretinde bulunmadığı görüldü.

Başkan Güler’e Ünye ziyaretinde Ünye belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan,Ak Parti gençlik kolları ve kadın kolları başkanları ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği personeli eşlik etti.

Ünye Belediyesi biricik tesislerinde  yapılan çalışmaları yerinde incelememek için Ünye’ye gelen  Başkan Güler’in  ziyaretinde ,Belediye Başkanı Hüseyin Tavl’nın etrafında kimse olmaması şaşkınlık yarattı.

Öyle ki en ufak inceleme ve ziyarette bile yanına parti teşkilatından ve meclis üyelerinden isimleri alarak güç gösterisi yapan  Başkan Tavlı  , bugün isteyerek yada istemeden Güler’i ağırlamada yalnızları oynadı.

Tavlı’nın bu yalnızlığın nedeninin son Belediye meclis toplantısında yaşananlar olduğu iddia edildi.

KASIM AYI MECLİSİNDE TAVLI’YA ŞOK

Bilindiği gibi Ünye belediye tarihinin en az meclis üye sayısı ile yapılan oturumu Kasım ayı belediye meclisi olmuştu.

Peki  meclis toplantısına neden katılım az olmuştu?

 Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı 15 Temmuz meydanındaki belediyeye ait dükkanları , 8 dönüm tarla karşılığında takas etmek istemiş ve buna karşı çıkan AK Parti Belediye meclis üyeleri türlü türlü bahanelerle meclise gelmeyerek Başkan Tavlı’ya adeta ‘’HAYIR’’ mesajı yollamışlardı.

Objektif habercilik ilkesi gereği burada 2 sorunun cevabını öğrenmeden net bir sonuca varamayız.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ziyaret sırasında yanında kalabalık istemediği için partililere haber verilmemiş olabilme ihtimali de elbet var ama ….

1 .SORU

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, daha önceden Büyükşehir’e vermek için söz verdiği 15 Temmuz meydanı’ndaki işyerlerini , 8 dönümlük tarla karşılığında takas yapma isteğini mecliste geçirememesinin verdiği hayal kırıklığı nedeniyle mi meclis ve parti üyelerine yasak koydu?Ve bu sebeple mi kimseyi çağırmadı?

2. SORU

Başkan Hüseyin Tavlı’nın takas  isteğini geri çeviren ,muhalefet meclis üyeleri kadar kıymetlerin  olmadığını bir çok yerde ifade ederek bu durumdan rahatsız olduklarını belirten meclis üyeleri ve partililerin ziyarete katılmamalarının nedeni başkan Hüseyin Tavlı ‘ya tepkilerinin devam etmesi olabilir mi?

ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ

Son olarak

Bu iki sorunun cevabı her ne olursa olsun  gerek yönetim  ,gerekse belediye meclis üyeleri ile belediye başkan Hüseyin Tavlı arasında soğuk rüzgarların estiği şehirde şimdiden fısıldanmaya başladı .