Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN GÜLER ALTUN KONUSUNDA ”NOKTA” KOYDU

BAŞKAN GÜLER ALTUN KONUSUNDA ”NOKTA” KOYDU
13 Ekim 2021 - 11:31

Büyükşehir belediye meclisinde Başkan Güler özel kalem müdürü Mehmet Altun’a sahip çıktı.O benim adamım diyerek Altun’a sahip çıktığını gösterdi.

Ordu büyükşehir belediye başkanı Hilmi Güler , Cumhuriyet Halk partisi meclis üyesi Sami Torun tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Torun Özel kalem müdürü Mehmet Altun’un daire başkanı olmasından bahsederek daire başkanlarının Ordu içinden atanması gerektiğini ifade etti.

Başkan Güler ise sert bir cevapla Mehmet Altun’a sahip çıktı.Güler Altun’un Çaybaşı ilçesinden olduğunu hatırlattı Çaybaşı Ordu değil mi diye sordu ?

Ordu büyükşehir belediye başkanı Hilmi Güler konuşmasında, ”Ordu’da coğrafya bilgilerinizi kullanmanız lazım. Diğer ilçelerin Altınordu’da farkı ne dir.
Ulubey’de ,Fatsa’da ,Çaybaşı’da ,Akkuş’ta Ordu değil midir?
Bu arkadaşımız da Ünyeli hatta Çaybaşılıdır, Çaybaşı Ordu değil midir?
Böyle bir ayrımcılığı hakkınız var mı?
Sizde bildiğimiz kadarıyla Ulubeyli beylisiniz. Bu yaptığınız ayrımcılık ve suçtur.
Mehmet Bey’in bilgi birikimini, tecrübesini ve okuduğu okulları biliyor musunuz?
Onun nereli olduğu çok da önemli değil. Ben seçtim benim özel kalemim, benim adamım. Benim seçme hakkım var. Belediye başkanlığına geldiğimde 4000 çalışan vardı, ben sadece 10 kişi değiştirdim. Bu benim hakkım değil mi?
Sende seçilirsen kendi adamını getirirsin. Ayrımcılık yaparak suç işleyeceğine seçim kazanmaya bak. Buraya gelmiş şov yapmaya kalkıyorsunuz bana müsaade etmeyeceğim. Bunu yapan kişi benden özel istekler de bulunmaz, nokta” diyerek sözlerini bitirdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-