BAŞKAN GÜLER ORDU’DAKİ ÇETENİN FARKINDA

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler , Belediye hakkındaki asılsız iddialara gülüyorum dedi.Güler ayrıca ,ekibine güveniyorum ve yola devam edeceğiz ifadelerini kullandı..

Başkan Güler’in açıklamaları şöyle;”Bu iddiaların hepsine mecliste cevap verdim. Bu iddiaları atanlar bir türlü bunu anlamakta zorluk çekiyorlar.


Öyle iddialar var ki bazıları çok komik.

Gelsinler buyursunlar denetlesinler. İddialar ortaya atanlan,şikayet edenler bu konuların içerisinde hatta is takipçisi olan adamlar.

Ben erdemli davranışlar geliştirme birimi oluşturdum. Böyle bir şeyi teşkilat şemasına koyan bir kimse bunlara izin verir mi?

Bütün çalışma arkadaşlarımız gayet aklı başında, gayet güzel çalışmalar yapan, düzgün çalışmalar oluşturan kişiler.


Fakat şu var bu tür konulara alışkın değiller.

Ordu’da öyle bir sistem oluşmuş ki kişisel çıkarlara dayalı bir yapı var.
Bunların çoğu da belediye ile ilgili.

Belediyenin gündeminin %85 i imarla ilgili ve kimse şehrin güzelleşmesine bakmıyor. Kaç kat aldığına, nasıl inşaat yapacağına bakıyor.
İmarla ilgili çalışmalar yaparken biz kişisel çıkarları gördük.Ve önüne geçtik. Uzman arkadaşlarla ,profesörlerle ve kent planlamacıları ile çalışıyoruz.


İmar bizim namusumuzdur.

Ama sunu gördüm benim değer yargılarımla bazılarının değer yargıları çok farklı. Çok da girmek istemiyorum ama ben Ordu’ya sevgi büyüteyim diye geldim.
Ama gördüm ki devamlı bir tarafa çekilmek istendik. Ucu kime dayanırsa dayansın tek bir hatayı bile kendi ellerimle cezalandırırım. Hiçbir kimsenin şüphesi olmasın.
Biz buraya temiz siyaset, hakkaniyet ,erdem diye geldik. Bunları diyen kimse hayatım boyunca bu işleri yapan kimse okyanusu geçip derede boğulur mu?


Böyle bir şey söz konusu değil.
Hatamız olmaz mı olabilir o da düzeltilir.
Hakkımızdaki bütün iddiaları inceledik. Bir takım açıklamaları söylüyoruz anlamamakta ısrar ediyorlar.


Halkımız bize inanıyor.


Bunu yaptırdığımız anket çalışmalarında görüyoruz. Bizim şu anki oyumuz %78 dir.


Ben geldiğimde şunu söyledim dedikodu yapan ve tembel olan kapıdan girmeyecek.


Biz göreve geldiğimizden beri her an Ordu’nun profili değişiyor.
Ekibimizde hepsi aynı bir başkan ayarında kişilerden oluşuyor.

Artık tek adama bağlı bir durumumuz yok. Ben sadece yönlendiriyorum. Sonuna kadar bu grupla Ordu’muza hizmetimize devam edeceğiz’’dedi.