BAŞKAN ENVER YILMAZ: “GENÇLİK BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR”

Reklam
Reklamı Gizle
 9eaac233-3581-4edf-b03f-e208e33a580f
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “19 Mayıs 1919 ulusumuzun bağımsızlık tutkusunun yüreklerde hissedildiği ve bugünlere ulaşmamızda verilen büyük mücadele için ilk kıvılcımın yakıldığı tarihtir” dedi.
Başkan Enver Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Bu tarih, Türk milletinin bağımsız yaşama iradesini ortaya koyduğu bir başlangıç ve Milli Mücadele hedefine giden yoldaki ilk adımdır. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal ve arkadaşları, Samsun’dan başlayarak tüm ülkeye ve insanımıza yansıyan mücadeleyi bugün başlatmıştır. Bu mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlığı ve bu ülkenin geleceğini, her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik bizim en büyük gücümüzdür.
Bizler biliyoruz ki gençlerin dinamizmini, heyecanı ve coşkusunu siyasete yansıtamayan hareketler, geriye gitmeye ve yok olmaya mahkûmdur. Gençlik dinamizmini ve ateşini taşıyamayanlar, bu ülkenin gelişmesine katkı sağlamada hep yavaş kaldı. Bizler Türkiye’yi dünyanın önde gelen ekonomisi, hak ve özgürlükler cenneti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda her zaman enerji kaynağımız da gençlerimiz olacaktır.
İçinde bulunduğumuz coğrafyada şiddetin ve zulmün, ortak tarihi paylaştığımız masum halkları vurduğu bir dönemde, cesaret ve kararlılıkla yürüyerek bu yolun ne kadar meşakkatli ve bir o kadar da kutlu bir yol olduğunu görerek geleceğimize yön vermeliyiz.
Gizli güçler, tarih boyunca bu milletin evlatlarını birbirine düşürmek istedi, bugün de aynı senaryoyu uygulamaya çalışıyor. Aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı, geleceğin liderleri gençlerimiz aldatan olmayacak ama aldanan da olmayacak. Çelik gibi siniri, elmas gibi sabrı ile bu oyunlara alet edilmeyecek.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir