Başkan Demirci’nin Miraç Kandili Mesajı

Reklam
Reklamı Gizle

IMG_7568

“Bu Mübarek Günde Ruhumuzu Karartan Kötü Duygu ve Düşünceleri Kalplerimizden Atalım”

 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu mübarek gecenin, tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temennisinde bulundu.

İçinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda insanların hayırda yarışma ve Allah’a yaklaşma arzusunun zirveye ulaştığına dikkat çeken Başkan Demirci, mesajında şu görüşlere yer verdi, “Ramazan’ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı’nın son günlerindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri var. Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk’a ulaştığı Miraç Gecesi’ni idrak ediyoruz. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik eder, ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının son bularak yerini barış ve huzurun almasını temenni ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir