Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Başkan Çat,” Asılsız Dedikodulara İtibar Etmeyin”

Başkan Çat,” Asılsız Dedikodulara İtibar Etmeyin”
30 Mayıs 2020 - 15:54

Ünye Terziler ve Kuaförler Odası Başkanı İsmet Çat son zamanlarda Ünye genelinde kuaför ve berberlerin koronavirüse yakalandığı haberleri üzerine açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan kuaför ve berberlerde iki pozitif vaka çıkmasının üzerine başkan İsmet Çat açıklama yaparak,” Kuaförlerimizde dezenfekte uygulanmaya devam edilmekte ve hijyen açısından kesinlikle taviz verilmeksizin müşteriler kabul edilmektedir. Önceliğimiz müşteri ve sağlığımızdır” dedi.

Başkan Çat açıklamalarına devam ederek,” Bilindiği gibi çok zor bir süreç geçiriyoruz. Covit 19 olarak bilinen bu süreçte ülke genelinde gerekli önlemleri alınmasına rağmen birçok ilimize vakalar görülmüştür. İlçemizde de gerek esnafımız gerek halkımız bu konuya büyük titizlik göstermiş ve tüm tedbirlere hassasiyetle uymuştur. 2 aya yakın sürede birçok esnafımız işyerlerini kapatmıştır. Yeniden açılma sürecinde ise tüm iş yerleri belediye ekiplerince dezenfekte edilip o şekilde iş yerlerini açmıştır. Bu süreçten en çok etkilenen sektörlerden biride berber ve kuaförlerimizdir. Bu sebeple en sık denetim ve kontroller berber ve kuaförlerimize yapılmıştır. Ayrıca tüm bay ve bayan kuaförlerimize corona virüs testi yapılmaya devam etmektedir. Ancak son dönemde yayılan asılsız söylentiler esnafımızı daha da mağdur etmiştir. Henüz test bile yapılmayan esnaflarımızın test sonucu pozitif çıktı diye dedikodular yayılmaya başlanmıştır. Bu iddialar asılsızdır. Ünye’de 2 berberin birer elemanında olmak üzere sadece 2 vaka görünmüş onlarda tedavi edilmiş ve daha sonra iş yerleri açılmıştır. Gerek odamız gerek ilçe sağlık müdürlüğümüz ve kaymakamlığımız özelliklede esnafımız kendi sağlığı için bu konuda çok titiz çalışmaktadır. Bu sebeple asılsız iddialara rağbet etmeyiniz diyor kesin bilgiyi odamızdan almanızı rica ediyoruz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-