Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN ARGAN “KÜLTÜR MERKEZİNDE SIKINTI YAŞANMAYACAK”

BAŞKAN ARGAN “KÜLTÜR MERKEZİNDE SIKINTI YAŞANMAYACAK”
07 Eylül 2021 - 14:48

Uzun süredir inşaatı durdurulan Kültür Merkezi için çalışmalar yeniden başladı.

Çalışmaların ilk gününde Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan inşaat sahasına giderek açıklamalarda bulundu.

Başkan Argan inşaatla ilgili hiçbir sıkıntının olmayacağını da belirtti.

Argan’ın Kültür Merkezindeki yaptığı açıklamada yanında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Kültür Merkezi inşaatında Argan’a teşkilat üyeleri eşlik etti.

AK Parti Ünye ilçe başkanı Kenan Selim Argan;

“Malumunuz 2018 yılının Ağustos ayından dönemin Kültür ve Turizm Bakanı bugünüm AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yoğun gayretleri ile Ünye Kültür Merkezi inşaatı yatırım izleme koordinasyon başkanlığınca ihale edilmişti. Bu çalışmanın yapılmasını hepimiz arzu ettik ama tasarruf tedbirleri kapsamında kısmen durduruldu. Bunun akabinde teşkilatımızla ve belediye başkanımızla yapmış olduğumuz girişimler sonrası Kültür Merkezi inşaatımıza tekrar başlanmıştı.

2020 yılı içerisinde Türkiye’de çok fazla ihtiyaç olduğu halde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından sadece 2 tane Kültür Merkezi’nin yapılmasına onay verildi. Bunlardan bir tanesi de ilçemizde olan Ünye Kültür Merkezi oldu. Pandeminin en üst seviyede olduğu dönemde başlatılan Ünye’de Kültür Merkezi inşaatımız ardından covid-19 döneminde duraklatıldı. Bizler de çalışmaların tekrar başlatılması konusunda elimizden gelen takibi yaptık. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan Bey ile tekrar bir görüşme sağladık.

2021 yılında müteahhit firmamız Seler İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin de özverili ve samimi bir niyetle bakışından kaynaklı olarak inşaatımız da devam ediyoruz. Tüm arzumuz 2022 yılı içerisinde bu inşaatımızın bitirilmesi yönünde. İçerisinde sinema salonları, toplantı salonları, konferans salonları ve tiyatro salonlarıyla Ünye’mizin hizmetine sunulacak olan kültür merkezimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Kültür Merkezi ile ilgili herhangi bir ödeme sıkıntısı olmayacağını belirtti. 2021 yılı içerisinde toplamda 10 Milyon civarında bir ödeneğimiz ayrıldı. 2022 yılında ise toplamda 4 katlı olan 8200 metrekare kapalı alana sahip kültür merkezimizin tamamlanmış olduğunu Rabbim inşallah hepimize gösterir.

Kültür Merkezi sürecinin buraya gelmesin de gayret göster En başta Ünyeli hemşerilerimiz olmak üzere teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum Ünyemizin kazanmış olduğu en önemli devlet yatırımlarından biri kültür merkezidir Kültür Merkezi’ne Ünye olarak çok ihtiyacımız vardı Karadeniz’in İncisi olan bu Kadim şehirde bu inşaatın başlayıp aynı şekilde bitmesini hepimiz Arzu ediyoruz inşallah pandeminin olmadığı birlikte buralarda buluşmak dileğiyle.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-