BAŞKAN ARGAN FAKÜLTE İÇİN TARİH VERDİ

Reklam
Reklamı Gizle

AK Parti ilçe Başkanı Kenan Selim Argan A52tv kameralarına Ünye’nin çözüm bekleyen konuları ile ilgili özel açıklamalarda bulundu. Argan Ünye fakültesi ile ilgili tarih verirken, Niksar Ünye yolu için umut verici gelişmelerin yaşandığını belirtirken” gecemizi gündüzümüze katarak Ünye’ye hizmet etmek için çalışıyoruz ”dedi.

ÜNYE FAKÜLTESİ İÇİN TARİH VERDİ.

  AK Parti ilçe Başkanı Kenan Selim Argan ,”Öncelikli olarak tüm İslam âleminin ramazanı şerifi mübarek olsun. Ünye’mizin en önemli konularından bir tanesi Ünye fakülte yerleşkesi, bu konuyla ilgili olarak yıllardan beri yapmış olduğumuz çalışmalar artık meyvelerini verme aşamasına geldi.

Biraz daha geriye doğru gidersek öncesinde mevcut yeri orman arazisinden tasniflenebilmesi için üniversite alanı olarak kullanılabilmesi amacıyla tabi ki çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyordu. O anlamda da profesör Dr. Ali akdoğan beyefendiyle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde burası Ünye üniversitesi yerleşkesi olarak kabul gördü. Bu konuyla ilgili olan sözleşmeler ve taahhütnağmeler imzalandı.

Ardından ilk işimiz buralara fakülte binasını taşıması fakülte binasının taşınmasıyla ilgili olarak geçen aylarda yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde sayın rektörümüz yaz başında inşallah Mayıs sonu gibi bir temel atma programı yapmayı düşünüyoruz diye beraber kararlaştırdık.

   Geçen hafta en son yapmış olduğumuz ziyarette rektörümüze konuyu taşıdık, rektörümüzde zaten sık sık konuşmuş olduğumuz bu mevzu üzerinde artık konuşacak bir şey olmadığı Nisan ayı içerisinde orada yapacağımız fakülte binasının projelerinin tamamen biteceğini ve ardından da inşallah Ünye’de bir fakülte yerleşkesini bir temel atmayla ilgili bir program gerçekleştireceğimizi ifade ettiler

.Bende tekrar yinelemek istiyorum inşallah Ünye’de fakülte binasının inşaatını atılmasıyla ilgili süreci bu yaz başında gerçekleştireceğiz.

ÜNYE AKKUŞ NİKSAR YOLU İÇİN UMUTLANDIK

Ünye Akkuş Niksar yoluyla ilgili hakikaten bu dönem yine özellikle bakanlık seviyesinde takip etmiş olduğumuz önemli bir proje, geçen yıl Ordu Milletvekillerimiz ve Tokat milletvekillerimiz katılımlarıyla beraber sn. Ulaştırma ve alt yapı Bakanımız Adil Kara İsmailoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirilmişti.

Ardından sayın bakanımız Adil Kara İsmailoğlu da Tokatta Ünye Akkuş Niksar yolunun yapılmasının artık gerekliliğiyle ilgili mesajlar vermişti. Ardından Bakanımızın Ordu ziyaretinde de biz bizzat kendisine bu talebimizi tekrar ilettik.

Bakanım Tokat’ta da malumunuz olduğu üzere yapmış olduğunuz bu açıklama neticesinde mevcut yolun yapılmasıyla ilgili hakikaten bir zorunluluk ortaya çıkmıştır.

   Sadece ilimizi bağlayan bir yol değil bölgeleri birbirine bağlayan bir yol olması nedeniyle bu yörede ki ekonomik kalkınmanın temelini oluşturacak olan bu kısmın mutlaka yapılması gerektiğini bizzat kendimiz ifade ettik. Bakanımızda gerekli olan notları aldı ve bu konuyla ilgili ciddi anlamda çalışma yapılmasını dile getirerek Ordu’dan ayrılmıştı.

Ardından geçen haftalarda yeni bir gelişme oldu malumunuz Tokat milletvekilimiz Mustafa Arslan beyefendinin yapmış olduğu açıklama Cumhurbaşkanımızla konuyla ilgili bir toplantı yapacağız dedi.Bu son gelişmede bizleri bu konuda dahada memnun etti ”dedi.

DEVAMI YARIN….