BAŞKAN ADAYI KARAMAN HİZMET İÇİN GELİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Mehmet Karaman her sabah A52 TV ekranlarında yayınlanan çay saati programına konuk oldu.

Tek amacımız var, o da hizmet” diyen başkan adayı Mehmet Karaman, başkan seçildiği takdirde hayata geçireceği projeler hakkında bilgi verdi.

As Kuaför işletme sahibi bayan kuaförü Mehmet Karaman Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

‘Şeffaf ve adil bir yönetim için Mehmet Karaman’ın seçin’ sloganıyla yola çıkan Mehmet Karaman katıldığı çay saati programında şöyle konuştu;

“Mehmet Karaman kimdir diye sorarsanız, Mehmet Karaman aslında uzun bir romandır. Bu romanı kısaca şöyle özetleyebilirim, 1958 yılında Ünye’nin Yavi köyünde doğdum. Ailemin 7 çocuğundan biriyim. Mesleki eğitimimi İstanbul’da tamamladım. 41 yıldır Ünye’de az kuaförün işletmeciliğini yapıyorum. Meslektaşım Zeliha hanım ile evliyim ve iki çocuk babasıyım. 1980 yılından bu yana Ünye’de kuaför işletmeciliği yapıyorum. Bugüne kadar mesleğimizde 15 usta yetiştirdim, hepsi şu anda kendi işletmeciliklerini yapıyorlar. Hepsiyle gurur duyuyorum.

Ben mesleğimde İstanbul kültürü almış biriyim. İstanbul’da meslek odaları çalışmaları çok farklı, Ünye gibi değil. Odaların çok yönlü, daha geniş perspektiften bakmaları lazım. Odaların yapması gereken çok hizmet var. Bizim Ünye’de 5000’in üzerinde üyemiz var. Biz esnaf ve sanatkarız, toplumun her kesimine hizmet ediyoruz.

Ünye Terziler ve kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar odamız ebat olarak çok küçük, 10 kişi bir arada bulunamıyor. 50 metrekare değil de neden 180-200 metrekare bir yere taşınıyoruz? Neden buranın adına kültür ve sanat lokali koymuyoruz. Neden insanlar böyle alanlarda bir araya gelip sohbet etmiyorlar? Bunların hepsi olabilecek şeyler ama önce vizyon lazım, cesaret lazım, bilgi lazım. Baktığımız zaman mevcut yönetim de böyle bir adım yok. Bazı işler koltukta oturarak çözülmez esnafın yanına gideceksin, fikir alışverişinde bulunacaksın.

Başkanlık makamları şikayet yeri değil, çözüm yeridir. Koltuk amaç değil hizmet için araç olmalı. Burada seçmenlere büyük görev düşüyor. 13 Ocak 2022 tarihinde seçimimiz var. Bizim aday olma amacımız değişim, gelişim ve yenilik. Değişimin olduğu yerde mutlaka gel işim vardır. Biz de fark yaratmak istiyoruz. Esnafımızdan sadece 4 yıl istiyorum.

Ünye’de seyyar satıcılarımızın, Kapalı Pazar esnaflarımızın sıkıntıları var. Burada en büyük eksiklik diyalog. Esnafları sadece Seçim döneminde değil her zaman dinlemek gerekiyor.

Erkek kuaförlerinde fiyat iktidarsızlığı problemi var. Bu konuda şöyle bir çalışma yaptık. Herkesi tek tarife yapacağız. Herkes farklı fiyat tarifesi uygulayamayacak. Fiyat iktidarsızlığının sadece bu şekilde çözebiliriz. Tabii ki bunu esnaflarımızla diyalog kurarak yapacağız.

Size projelerimizden de bahsetmek istiyorum,
-Odamız için olmazsa olmaz olan kültür ve sanat bu kalemizi kesinlikle odamız bünyesine kazandıracağız.
– Düzenli olarak kültür ve sanat etkinlikleri yapacağız.
– O da üyelerimiz için bir Kargo Firması ile indirim anlaşması yapacağız.
-Üyelerimizim şehirlerarası seyahatleri daha rahat yapmasi için bir otobüs firması ile indirim anlaşması yapacağız.
– Esnaf dayanışma Kahvaltıları düzenleyeceğiz.
– Oda üyelerimiz için turistik gezi turları düzenleyeceğiz.
-Kurumsal firmalara karşı oda üyelerimizi korumak için projeler geliştireceğiz.
-Odamıza kazandıracağı lokalimizde üyelerimize uygun fiyattan öğle yemeği hizmeti sunacağız.
-Daima esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olacağız.
-Tek rehberimiz üyelerimizin fikirleri olacak.” dedi.