Başaran Römork’a Başarılı “Plaket”

Reklam
Reklamı Gizle

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde faaliyetlerine başlamasının ardından 2010 yılında Ünye’de kurduğu üretim tesisiyle hizmet anlayışına önem veren Başaran Römork’a 2021 yılında satışlarının yüksek olmasından dolayı “Plaket” verildi.
Ünye Sanayi Sitesinde çalışmalarına başlayan ve müşteri memnuniyeti odaklı üretimlerine devam eden Başaran Römork, yıllık satışlarında gösterdiği başarı sonrası plaketle ödüllendirildi. Firma sahibi Tuncay Koç’un babası tarafından ilk olarak Düzce’nin Akçakoca ilçesinde faaliyetine başlayan firma, 2010 yılında ise Ünye Sanayi Sitesinde üretimlerine başlayarak devam ediyor. Müşteri memnuniyetine önem verdiklerini ve bu başarının asıl kahramanlarının ekip ruhu olduğunu söyleyen Koç, hedeflerinin önümüzdeki yıllarda seri üretim ve istihdam olduğunu söyledi.
“Ürünlerimiz Hep Birinci Sınıftır”
Ürünlerinde en çok kalite ve müşteri memnuniyetine önem verdiklerini söyleyen Başaran Römork sahibi Tuncay Koç,” 1975 yılında bu yana Başaran Römork olarak Düzce’nin Akçakoca ilçesinde hizmet vermeye başladık. 2010 yılında burada bu istihdamı yaratmak için bu bölgeye geldik. Başaran firması olarak ismimizin kalitesi güzel. Biz ilk olarak buraya römorkların tamiri için gelmiştik. Ancak müşterilerimiz bizleri imalat açısından zorlamaya başladıklarında bizlerde üretimlerimize römorklarla devam ettik. Biz ürünlerimizde malın kalitesi diyebiliriz. Müşteri gözünde ismimiz Başaran Römork olarak hep birinci sınıftır. Buraya gelmemdeki amaç ve gayem römork olarak bu boşluğu görmemdir. Motor satışlarına 2005 yılından itibaren EMİRSAN’ın Karadeniz Bölge Bayiliğini sürdürüyorduk. Burada da motor satışlarına 2010 yılından itibaren başladık. Arızaya düşmeyen yüzde yüz tek yerli olarak hem devlet ekonomisine, hem Ünye ekonomisine ve hem de kendi ekonomimize faydalı olmaya gayret ediyoruz” dedi.
“Sattığımız Her Malın Arkasındayız”
Sattıkları her ürünün arkasında olduklarını ifade eden Tuncay Koç,” Bizim firmamızda dürüstlük en büyük nimetimizdir. Çünkü müşterilerimize ne kadar dürüst olursak ekmeğimizi de o kadar dürüst kazanırız. Bir müşteri buradan malı alıp gittiğinde o mal nasıl olursa olsun diyerek böyle bir politikamız yok. Çünkü müşterilerimiz kapıda çıktığında bile biz o sattığımız malımızın daima arkasındayız. Bölge olarak bakıldığında Karadeniz Bölgesinin birçok noktasında satışlarımız var. Artvin, Rize, Tokat gibi illerimize satış yapmaya devam ediyoruz. Ama bölgemizde müdahale edebileceğimiz her noktada hiçbir sebep sormadan müşterilerimizin yanındayız. Zaten bu plaketi almamızın en büyün nedeni satış sonrası hizmetimizdir. Satış sonrası ne olursa olsun malı sattık daha önemli değil diyemeyiz” diye konuştu.
“Başarımızın Sırrı Ekip Ruhudur”
Kalitemizi iş ve kalifiyeli elemanlarla beraber başarının ekip ruhu olduğuna dikkat çeken Koç,”Şimdi biz yıllık satışlarımızda adet olarak girdiğimizde birebir müşteri odaklı çalıştığımız için 150 adet hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl 135 adet sattık ancak bu yıl için bakıldığında hedefimizi 150 adete çıkardık. Ekonomi iyi gider ve fındık fiyatlarında bir hareketlilik söz konusu olursa işlerimizin daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Bu bölgede biz 5 kişiyi istihdam ediyoruz. Ama ekonomimiz daha da canlanırsa bu sayımızı arttırmayı düşünüyoruz. Yurt genelinde işsizlik oranı zaten belli. Bizim için zaten kalifiyeli adam önemlidir. Tabi öyle birilerini bulamadığımız için personel sorunları da oluyor. Biz zaten kalitemizi işi bilen ve kalifiyeli olan elemanlarımızla yakalıyoruz. Kısacası başarımızın sırrı ekip ruhudur” şeklinde konuştu.