Balık Tezgahlarını Yerli Hamsi Süslüyor

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de balık tezgahlarında yerli hamsi bolluğu yaşanıyor.

Kış aylarında sofraların vazgeçilmez ürünlerinden olan hamsi, kış aylarının gelmesiyle beraber balık tezgahlarında yerini aldı. Genel olarak kilosu 10 liradan vatandaşlara satılan yerli hamsi, gıda ürünlerinde yaşanan zamların ardından vatandaşların evine girebilecek en uygun gıdalardan birisi oldu.

Tezgahlarda hamsi bolluğunun yaşandığını ve vatandaşların hamsiye büyük rağbet gösterdiğini belirten Ünye’deki balık tezgahçıları kameralarımıza yaptıkları açıklamalarda şunları ifade ettiler;

Vatandaşlar Fiyatlardan Memnun

“Balık tezgahlarındaki fiyatlar ucuz durumda. Hamsi geçen günlerde 15 ile 20 lira arasında iken bugün 10 liradan tezgahlarda yerini aldı. Hamsinin yanında mezgit de 15 liradan vatandaşlara sunuluyor. Vatandaşlar da hamsinin 10 liralık fiyatından memnun durumda. Balık yemek isteyenlere bugünlerde çıkan hamsileri almalarını tavsiye ediyorum.”

Hamsi Olmasa Millet Aç Kalacak

“Bu sene balık tezgahlarında palamut yok ancak hamsi bolluğu yaşanıyor. Hamsi de olmasaydı millet aç kalacaktı. İlk başta 15 ile 20 lira arasında satılan hamsi şu anda 10 liradan satılıyor. Denizlerde bu sene bereket geçen seneden daha iyi durumda. Benim tahminime göre bu hamsi 2 ay daha tezgahlarda yerini korur. Hamsinin fiyatı diğer gıda ürünlerine göre daha uygun durumda olduğu için vatandaşlar sofralarını hamsiyle süslüyor. “

Bütçeye Göre Alınacak En İyi Ürün Hamsidir

“Tezgahlarımızda Ünye’den çıkan yerli hamsi bolluğu yaşanıyor. Hamsi fiyatları da şu anda çok uygun durumda. Ancak vatandaşın alım gücü az olduğu için fiyatları biraz pahalı buluyorlar. Ancak şu anda vatandaşların bütçesine göre alınacak en uygun gıda hamsidir. İlerleyen dönemlerde havaların duruma göre tezgahlardaki hamsi bolluğu değişebilir.”