BAL BAŞKANLARINDAN FEDERASYONA ORTAK TEPKİ

Reklam
Reklamı Gizle

Bölgesel Amatör Lig kulüp başkanları, BAL’ın ertelenmesinden dolayı yaşanan magduriyetlerini dile getirmek için 266 Kulüp başkanının katılımıyla salı günü saat 14.00’te Ankarada JW Mariot Otel’de bir araya geldi.

Programda 266 kulübün başkanı/temsilcisi Başkent’te toplanıp TFF’nin BAL’ı ertelemesini protesto etti.

Toplantıda tüm başkanlar ile kulüpler ortak duruş sergileyerek Bölgesel Amatör Lig’in yeniden ertelenmesini, sert bir dille eleştirerek TFF’yi vermiş olduğu karardan geri döndürmeye çalıştı.

Bölgesel Amatör Lig’in yeniden ertelenmesinin ardından TFF’ye tepkisini koyan yaklaşık 266 takımın katıldığı toplantı için Ankara’ya giden Ünye 195spor Başkanı Mehmet Ali Durak konuyla ilgili A52TV ekranlarına açıklamalarda bulundu.Başkan Durak ,TFF’ye tepkimiz ortadadır ucu açık değil net açıklamalar bekliyoruz diyerek ,konuşmasına şöyle devam etti.

 ”Öncelikli olarak bütün dinleyenlerimize ve bütün İslam alemine iyi ramazanlar diliyorum.

Bu ramazanın bize huzur mutluluk ve en önemlisi de sağlık getirmesini temenni ediyorum. Şu an yoldayız yönetici arkadaşlarımla Ankara’ya bölgesel amatör lig yöneticilerinin, basın bildirisini yayınlamak için gidiyoruz. Talebimiz eşitlik tek bir beklentimiz var adalet inşallah bu yoldan da iyi haberlerle geri döneceğiz. En kısa zamanda bu yapılmış olan adaletsizlikten, eşitsizlikten geri dönülmesini temenni ediyoruz.

  Bu Pandemi şartları başladığından itibaren hiç duymadığımız, hiçbir yere müdahil olmayan Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu durdu, durdu böyle bir açıklama yaptı. Ancak bunun sadece sağlık kurulu tarafından olduğunu düşünmüyoruz. Bunu sağlık kurulunun üstüne bıraktıklarını düşünüyoruz ne oldu ne değişti diyeceksiniz tabi ki biz oynanması talebimizi ilettiğimiz zaman Türkiye’de vaka sayıları 5 binlerdeydi. O zamanlarda oynanıp getirilmesini tavsiye etmiştik yöneticilere, ancak uzattılar ertelediler, ertelediler buraya kadar getirdiler.

   Şu anda vaka sayılarının 60 bini bulmuş durumda tabi ki arttı hiçbirimiz istemiyoruz Pandemi nin bu kadar artmasını sağlıktan daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Ancak burada tam amacını bilmiyoruz neden böyle olduğunu, dediğiniz gibi inanılmaz bir sektör var. Sadece 12 bin lisanslı futbolcu oyuncu kardeşimiz var. Binin üzerinde antrenör hocalarımız var ve en az bunlar kadarda tesis personelleri kulüp personelleri var. Biz Bal ligi yöneticileri olarak birçok şeyden feragat edip gönüllülük esası üzeri bir kuruş geliri olamayan bir ligde bu Pandemi şartlarında bu ekonomik dar boğaz durumda biz taşın altına elimizi değil vücudumuzu koyduk. Böyle bir sektörü ayakta tutmak için elimizden gelen bütün çabayı gösterdik. Ancak bizim ağzımıza sürekli bal çalarak bir erteleme bizi oyalama durumuna geçtiler.

    Bizde artık buranın sahipsiz olmaması gerektiğini duyurmak için Ankara’da bugün bal ligi yöneticileri olarak toplanıp bu konuyu dile getireceğiz bu konunun haricinde de Bölgesel Amatör Lig kulüpler birliğinin de temellerini atmak istiyoruz. Çünkü maalesef bu zamana kadara düşünülmemiş bu şeyler ancak her şerde bir hayır vardır dan yola çıkarak bu lig için Türkiye’nin amatör sporları amatör futbolu için bizi birleştirdiğini bizim artık bu konuda tek ses olabileceğimiz bir imkân sağladı bize krizi fırsata çeviricez inşallah.

  Çok güzel stratejiler var. Federasyonda aslında çok güzel oynanma planı projesi yapmıştı. Ancak neden bu iş buraya geldi orasını anlamış değiliz. Bugün akşam tam kapanma olacağına dair söylentiler var ancak bizim zaten 17 Nisan tarihi açıklandığında daha sonrasında hafta sonlarını kapatmışlardı. Biz hafta sonları maç oynayacak bir kulüptük ve bunun neden böyle olduğunu inanın anlayamıyoruz. Bize 15 20 gün öncesinde federasyondan bir yazı geldi ve bu yazıda 17 Nisan’da başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig müsabakaları için oyuncuların, teknik heyetin ve yöneticilerin sokağa çıkma yasağından muaf olmasına dair bize evrak gönderdiler. Şimdi baktığınız zaman sokağa çıkma yasağıyla da alakalı bir durum değil.

   7 bin m2 bir sahada toplamda saha zemininde 50 kişinin bulunduğu açık alanda oynanan bir spor bu, baktığınız zaman salon sporları oynatılıyor, diğer profesyonel ligler oynatılıyor, kadın futbolu oynatılıyor bizi oynatmamalarının çok samimi bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum.

   Biz bütün kulüpler olarak ulaşabildiğimiz kadar bizimle olacağını düşündüğümüz bizimle olmak isteyen burada buna tepki göstermek isteyen bütün kulüp yöneticileri olarak birleşiyoruz. Şunu düzeltmek istiyorum biz Ankara’ya Bakan beyle ya da federasyon yetkilileriyle görüşmeye gitmiyoruz. Ankara’yı seçmemizin sebebi orta nokta olsun bütün Türkiye’den herkes rahatça ulaşabilsin diye Ankara’yı seçtik. Basın toplantısı yapacağız, konferans niteliğinde bir gün olacak gittiğimiz zaman Sn. Kasapoğlu’yla ya da federasyon yetkilileriyle bir görüşmemiz olmayacak.

Ulaşılabilecek bütün haber mecralarına bütün kanallara ulaştık ve Ankara’ya gitmeden sesimiz duyurduk. Burada ki talebimizde öncelikli olarak en kısa zamanda mayıs başından itibaren liglerin başlatılmasını, mayıs başından itibaren başlatılmayacaksa mayıs sonundaki ramazan bayramı sonrasında ki dönemde söyledikleri şeylerin biz tarih saat gün ay olarak tam tarih ve zaman olarak bir açıklama yapılmasını ve en kötü ihtimalle Mayıs sonunda ligimizin başlatılmasını temenni ediyorum”dedi