Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN, SELDE İNEĞİ TELEF OLAN VATANDAŞA İNEK HEDİYESİ.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN, SELDE İNEĞİ TELEF OLAN VATANDAŞA İNEK HEDİYESİ.
31 Ağustos 2020 - 10:56

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Giresun’un Batlama vadisinde sel ve heyelanda hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.

Bakan Pakdemirli, aşırı yağışın ardından sel ve heyelanların hasara yol açtığı Batlama vadisinde bulunan İnişdibi köyünü ziyaret etti, vatandaşlarla görüştü.

Pakdemirli ardından Çaldağ köyüne geçerek Aratepe yolunda incelemelerde bulundu. Pakdemirli, burada Davut, eşi Emine ve kızı Betül Akgün’ün sel sularına kapılarak kaybolduğu yeri inceledi. Olayla ilgili AFAD yetkililerinden bilgi aldı.

Daha sonra selde kaybolan Akgün ailesinin yakınlarıyla görüşen Pakdemirli, köy sakinlerinin sorun ve taleplerini de dinleyerek, vatandaşlara yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“BÜYÜKBAŞ TELEFLERİNİN HEPSİNİ ÖDEYECEĞİZ”

Mesudiye köyünde ineği sel sularına kapılarak telef olan Osman Kaya’ya ise inek hediye eden Bakan Pakdemirli, “Büyükbaş teleflerinin hepsini ödeyeceğiz. İyi bir örnekle başlamış olduk. Arı kovanı, büyükbaş, fındık olsun bu hasarları ödeyeceğiz. Bakanlığımızın üzerine düşen ne yatırım varsa bu yatırımları en kısa sürede yerine getireceğiz. Zaten 4-5 bakanımız sahada. Hayatın normale dönmesi için ne yapılması gerekiyorsa son derece yüksek bir gayret gösteriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-