Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Bahçelere akan lağıma dur deyin”

“Bahçelere akan lağıma dur deyin”
07 Temmuz 2021 - 17:26

Ünye Yüceler mahallesinde Ünye ceza infaz kurumu ve bir okula ait olduğu iddia edilen lağım akıntıları çevredeki arsalara akmaya başlayınca arsa sahipleri ve çevre sakinleri durumdan rahatsız olmaya başladılar.

Ünye Yüceler mahallesinde yaşayan mahalle sakinleri çevre kirliliğine dur demek için bugün bir araya geldiler. Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun ile birlikte durumun gün yüzüne çıkması için bir araya gelen mahalle sakinleri “Bahçelere ve denize akıtılan lağımlara dur” dediler.

Bölgeyi mahalle sakinleri ile ziyaret eden ve araştıran Dernek Başkanı İrfan Tosun, yaşanılan olayın adeta çevre katliamı olduğunu ve mahallelilerin de hem evlerinde hem de bahçelerinde oluşan tatsız manzara karşısında rahatsız olduklarını dile getirirken, “buradaki kurumların lağım giderleri çevre bahçelere ve denize akıtılıyor. Bu hem çevreyi kirletiyor, hemde çevre halkının sağlığını tehdit ediyor. Buna göz yummak, sessiz kalmak, insanların ve çevrede yaşayan canlıların hayatı ile oynamaktır. Bu duruma dernek olarak tepkimizi koyuyor ve gerekli temasların yapılması için de elimizden geleni yapacağımızı da belirtiyoruz” dedi.

Mahalle sakinleri ise bu manzaranın hem kokusundan hem de sağlık tehdidinden bıktıklarını söylerken, “Dün balık tuttuğumuz derlerde bu gün lağımlar dolaşıyor. Çevre bilincinin ve insanların sağlığının bu kadar ucuz olması bizleri üzüyor” dediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-