BACALARA BÜYÜKŞEHİR AYARI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de yakın zamana kadar bacalarından çıkan aşırı dumandan dolayı çevreye rahatsızlık veren okullarda Ordu Büyükşehir Belediyesinin başlattığı çalışma olumlu sonuçlandı.

Özellikle Ünye şehir merkezinde yer alan okulların bacalarında sık sık karşılaşılan aşırı duman zaman zaman çevre sakinlerini rahatsız ediyordu. Okullarda kış ayı gelmesi ile yakılan kalorifer kazanlarının bacaları çevrede rahatsız edici şekilde olmaya başlayınca duruma Ordu Büyükşehir Belediyesi el attı. Okul idarelerinden edinilen bilgiye göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, okullarda kazan yakma teknikleri ve uygulamalarında yaptıkları düzenleme ile yakım esnasında çıkan aşırı dumanın önüne geçti. Yaklaşık bir aydır aşırı dumandan kurtulan okullar çevre sakinlerine rahatlık sağlamış da olsa, gözler şuan okullarda doğalgaz uygulaması yapılıp yapılamayacağında.

Ünye merkezde hızlı bir şekilde doğalgaz çalışmaları devam ederken, okullarda da bir an önce doğalgaza geçilmesi hem okul yönetimleri hem de vatandaş tarafından çevre duyarlılığı açısından merakla bekleniyor.