Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ASIRLIK ÇINAR’DAN YETKİLİLERE SİTEM”biz Üvey miyiz?

ASIRLIK ÇINAR’DAN YETKİLİLERE SİTEM”biz Üvey miyiz?
28 Temmuz 2021 - 23:43

Ünye’de üç muhtarlığın kesiştiği noktada yaşayan mahalle sakinleri üvey evlat muamelesi gördüklerini ve hizmetlerden mahrum kaldıklarını belirtiyorlar.

Ünye Çatalpınar Mahallesi’nde, Çatalpınar, Saylan ve İnkur mahallelerinin kesiştiği bir noktada yaşayan 92 yaşındaki İhsan Er, bulundukları konum itibariyle mahallelere gelen hizmetlerden mahrum olduklarını ve üvey evlat muamelesi gördüklerini iddia ediyor.

Elektrik hattının eski olması nedeniyle haftanın çoğu gününde elektriksiz kaldıklarını, grup yolu olarak asfaltlanan yolun evlerine gelmeden bittiğini ve asfaltın devam etmediğini, aile mezarlığı olarak kullandıkları alanında bakıma ihtiyacı olduğunu ifade eden İhsan Er, “Burada bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar.

Kapımıza kadar yol var ancak yolun devamına asfalt dökülmediği için her gün tozun içinde kalıyoruz. Bu yol İnkur- Çatalpınar- Saylan grup yolu. Defalarca başvuru yapmamıza rağmen yolun asfaltlamasını bitirmediler. Elektrik trafosu yetersiz geliyor, haftanın çoğu gününü elektriksiz geçiriyoruz. Defalarca başvuru yaptık, yıllık plana alınacak diyorlar ama bu devirde bizi elektriksiz bırakıyorlar. Telefon direkleri bahçelerimizde devrilmiş durumda ona da bakan yok. Mezarlığının için istinat duvarı istiyoruz, bu isteğimize de duyarsız kalıyorlar. Burada resmen üvey evlat muamelesi görüyoruz. Yetkililerin artık sesimizi duymasını istiyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-