Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ARZANOĞLU “FINDIK FİYATI YÜKSELİŞ GÖSTEREBİLİR”

ARZANOĞLU “FINDIK FİYATI YÜKSELİŞ GÖSTEREBİLİR”
13 Ekim 2021 - 0:40

Ünye’de Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu, fındık fiyatları ile ilgili A52 TV kameralarına açıklama yaptı.

Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu yaptığı açıklamada, fındık fiyatının düşük olduğunu ve ilerleyen günlerde yükseleceğini belirtti.

Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“12 Ekim itibariyle faturalı fındık fiyatı 24 TL’den işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde fındık fiyatı 23 TL’ye kadar düşmüştü. Çürük fındıktan dolayı sıkıntı çekiyorduk. Fındık fiyatı 23 TL’ye düşünce haliyle fındık TMO’ya gitmeye başladı. Geçende genel müdürlüğünün açıkladığına göre 80 bin tona yakın fındık aldıklarını ve alacaklarına devam ettiklerini söylemişlerdi. Bu sebepten dolayı da bize fındık gelmiyor. Arada ki fark fazlasıyla açıldı. 23 TL ile 26 TL arasında 3 kadar bir fark var. Haliyle TMO bizden fazlasıyla farklı bir para veriyor. Bakıldığında her şeyin fiyatı yükselmiş ancak fındık fiyatında herhangi bir yükseliş yok. Geçen sene bu günlerde biz fındığı 25 TL’den alıyorduk. Fındık fiyatı belki artış gösterebilir. Beklenen rekolte yok. Fındık fiyatında her şey olabilir. Bu üreticiye bağlı eğer üretici sabreder de satmazsa fındık fiyatı yükselebilir. Eğer üretici bu fiyatı beğenmiyorsa fındığını da satmamalıdır. İnşallah ilerleyen günlerde daha iyi olur.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-