Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ARGAN’DAN GAZETECİLER GÜNÜNDE MÜJDE!

ARGAN’DAN GAZETECİLER GÜNÜNDE MÜJDE!
22 Ekim 2020 - 12:11

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle Ünye basını ile kahvaltıda buluştu.

Basın mensuplarının gazeteciler günün kutlayan Ak Parti İlçe Başkanı Argan, Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili müjde verdi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda açıklama yapan Argan, Kasım ayında OSB’nin alt yapı ihalesine çıkılacağını açıkladı.

21 Ekim Gazeteciler Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Kenan Selim ARGAN;

“İki hafta önce Ünye teşkilatımızı kongresi gerçekleşti. Bugün burada yeni teşkilatımız ile beraberiz. Görevde olduğum ilk günden itibaren Ünye’de birlik ve beraberliğin mesajını vermeye çalıştık.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi

 Ünye Organize Sanayi Bölgesinin çalışmalarının artık sona geldiğini noktasında bir gayretimiz olduğunu belirtmek isterim. Ünye OSB ile ilgili Kasım ayı içeresinde alt yapı uygulaması ifadesi ile ilgili süreci bir şey olmazsa başlayacağız. Burada İmar Parselasyonlarının bitirildiğini bunların asi sürecinin olduğunu sizlerle paylaşabilirim.

 Ünye Kültür Merkezi

Ünye Kültür Merkezinin başladığını devam edeceğini daha önce ki toplantılarımız da bulunduk. Devletimizin başlatmış olduğu hiçbir işin geride kalmadığını ifade ederek bu süreci de sizlerle beraber sürdüreceğimiz ifade ediyorum.

Ordu Üniversite Yerleşkesi

Uzun zamandır konuştuğumuz üniversite yerleşkesi alanı ilgili yıllarca konuşuldu. Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ile beraber Ordu Üniversite Rektörümüz Profesör DR. Ali Akdoğan Bey’i yapmış olduğumuz ziyarette almış olduğumuz bir kararla, mevcut hava alanına üniversitemizi temelini atacağız. Çok kısa süre içeresinde alan projelerini bitirildiğini, ardından uygulamaya yapılacağını ve hafriyat çalışmalarının başlayacağını belirtmek isterim. Bugün baktığımız da OSB, Kültür Merkezi ve Üniversite Yerleşkesinde Ordu Büyük Şehir Başkanımız Mehmet Hilmi Güler’inde özellikle takip etmiş olduğu Konteynır Limanıyla 2021 yılı Ünye için bir kalkınma yılı olacaktır.

 Daha önce de ifade ettiğim gibi önümüzde Ünye Halk Müşfik yolunun kara yolları sokaklarına getirilmesi ile ilgili çalışmalara sizlerin desteği ile ev sahipliği yapacağımızı da belirtmek isterim. Burada laf ile değil icraatın uyumla olduğunu sizlerde görüyorsunuz. Bizim niyetimizin Ünye olduğunu ve tüm paydaşlarımızın da bu sorunu çözme noktasında gayret ettiğini aktarmak istiyorum.”  dedi.    

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-