Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

APA TEKSTİL’DE SÖZLER TUTULMADI,TANSİYON YÜKSELDİ

APA TEKSTİL’DE SÖZLER TUTULMADI,TANSİYON YÜKSELDİ
31 Ağustos 2021 - 1:00

APA Tekstilde yeni gelişmeler yaşanırken, işçilerin mağduriyeti devam ediyor.Sözler tutulmadı iddiasında bulunan işçiler adına konuşan Pakize Şirin ,”bizi oyalıyorlar ve Levent Erçıktı olayı kişiselleştirdi” dedi.

Pakize Şirin konuşmasına şöyle devam etti,”İçeride çalışan 13 arkadaşımız Haziran ayı maaşını almışlar. Ayrıca Temmuz ayından da 1000 TL almışlar. Aldığımız bilgilere göre son kalan iki servis maaşlarını alamadıkları için servisleri kapatıp protesto etmişler.

İCRA ACACAK PARIMIZ BİLE YOK


Daha sonra servisçilerin esnafların borçlarının bir kısmı ödenmiş. Ama işten çıkanlardan uzlaşmaya varan Akgül Atabay’ın 30 Temmuz anlaşmalı alacağı kesinlikle ödenmedi. Kendisi şu an çok mağdur. Akgül Atanay’ın eşi yanında değil ve 3 çocuk annesi bir kadın. Hukuki olarak icraya verme hakkı var ama icra içinde 300 TL yatırması gerekiyor . Bu 300 TL’yi yatırmadığı için icraya da veremedi. İnsanların durumlarının gerçekten kötü olduğunu bildikleri halde ödeme yapmıyorlar. Anlayacağınız anlaşmaya gidenlere dahi para yatırılmadı.

Biz bu durumun böyle olacağını alenen söylemiştik. Çünkü içeriden bazı arkadaşlar ses kaydı almışlardı ve bu ses kaydında Levent Erçıktı ödeme yapmayacağını ve süründüreceğini söylüyordu.


Biz paramızı Levent Erçıktı’dan istemiyoruz. Oda bizim gibi Apa Tekstil’in bir çalışanıydı. Biz Apa Dış Ticaret Anonim şirketine bağlıyız ve paramızı şirketten istiyoruz.

PATRON TOPU MÜDÜRE ATTI


Biz bu konu ile ilgili Apa Tekstil’in İstanbul ana merkez muhasebe müdürlüğünü aradık, sahibi Atilla Ocak ile görüşmeye çalıştık. Bizimle sözlü diyalog kurmadı ama WhatsApp’tan yazılı görüştük. Yaptığımız görüşmede Levent Bey size paranızı yatıracak dedi ama paralarımızı halen alamadık.

LEVENT BEY BAŞKA DÜŞÜNÜYOR


Sizin kanalınız A2 TV’ye katıldığımız için Levent Bey bu durumu kişiselleştirilmiş. Biz durumu kişiselleştirmiyoruz. Mahkeme dolayısı ile paramızı Apa şirketinden alacağız. Çünkü biz Apa Dış Ticaret Anonim Şirketine çalıştık. Levent Bey’i işgüzarlık yapıp durumu kişiselleştirilmiş.
Milletvekili Cemal Enginyurt sizin programınıza katıldıktan sonra bize dönüş sağladı. Yaptığımız görüşmede bana ‘yarın Levent Bey ile görüşeceğim, ben işçilerin yanındayım, elimden geleni yapacağım’ dedi.
2 Eylül tarihi itibari ile hukuki sürecimiz başlayacak. Parasını alamayan ama anlaşmaya giden arkadaşlarımız var. 2 ve 10 Eylül tarihleri için anlaşma yapan arkadaşlarımız beklemedeler.

Ben beklemelerin sonunda hüsrana uğrayacaklarını düşünüyorum ama inşallah yatırırlar. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi mahkemeyi bekliyoruz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-