Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

APA TEKSTİL ÜNYE TESİSLERİ KAPANIYOR MU?

APA TEKSTİL ÜNYE TESİSLERİ KAPANIYOR MU?
10 Eylül 2021 - 8:35

APA Tekstil Ünye tesislerinde yeni gelişme

Apa Tekstilde aylardır süren işçi – işveren arasındaki “gününde ödenmeyen maaş krizi” yeni gelişmelerin yaşanmasına patlak verdi.

Mart ayından itibaren maaşlarını alamayan APA Tekstil Ünye tesisleri çalışanları uzun süredir süre gelen emek mücadelesinde verilen sözlerin tutulmamasından şikâyetçi. Çalışanların bazıları işi bırakma” eylemi gerçekleştirirken, bazılarına da Fabrika sorumlusu Levent Erçıktı ‘nın mobbing uyguladığı iddia edildi.

İŞÇİLER ENDİŞELİ

Tesislerde şu an tamamen belirsizlik hakim olurken, işçilerin çoğu hukuk mücadelesi başlattı. Edinilen bazı bilgiler ise tesis ve çalışanlar için hiç iç acıcı değil.

Gazete ve televizyonlarda dertlerini anlatan işçiler, maaşlarını alamadıklarını belirterek, maaş ödemesi yapılıncaya kadar işi bırakma eylemini sürdüreceklerini açıklamışlardı.

Yaşanan yeni gelişmeler üzerine gazetemize açıklama yapan işçiler emek mücadelelerine devam ettiklerini söyleyerek, ”bize verilen sözler şuana kadar tutulmadı. Fabrika sahibi ile whatsapp üzerinden yazışmalarımız oldu. Kendisi bize mağduriyetimizi Levent Erçıktı’nın gidereceğini belirtti. Lakin şuana kadar verilen sözler tutulmadı. Biz emek mücadelesi verirken, kulağımıza fabrikanın taşınacağı yönünde duyumların gelmesi bizim maaşları vermeyecekleri yönünde endişeye soktu. Umarız böyle bir şey olmaz”dediler.

İşçilerin hak mücadelesine kayıtsız kalmayan fabrika yetkilisi Levent Erçıktı’nın şuana kadar verdiği sözleri tutmaması ,gerek Levent Erçıktı ,gerekse APA Tekstilden bu yönde açıklama yapılmaması akıllara başka sorularda getirdi.

İŞVEREN, FABRİKAYI TAŞIYOR MU?


Haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre APA Tekstil çalışanlarının “maaş ödemelerindeki düzensizliği” bahane göstererek son aylardaki eylemleri karşısında fabrika yönetiminin de Ünye’deki makinaları sökerek başka yere nakledebileceği iddia edildi.

Haber merkezimizin ulaşmaya çalıştığı Levent Erçıktı konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, Ünye’de yaklaşık 6 aydır faaliyet gösteren APA Tekstilin yaşanan süreçle birlikte nasıl bir sona doğru gittiği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-