“Anadolu’yu Mayalan Sufiler ve Yunus Emre” konulu konferansı ile sona erdi.

Reklam
Reklamı Gizle

2021 Yunus Emre Yılı anma etkinlikleri kapanış programı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Doç.Dr. Oğuzhan Aydın’ın “Anadolu’yu Mayalan Sufiler ve Yunus Emre” konulu konferansı ile sona erdi.

Programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Yunus Emre Dernek Başkanı Yaşar Argan ,siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

2021 Yunus Emre’yi anma ve kutlama etkinliklerinin son gününde Doç. Dr. Oğuzhan Aydın Yıldırım , Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.Gençlerle sohbetin ardından program  akşam  Atatürk parkı sosyal tesislerinde devam etti.Beldiye tesislerinde ki kapanış programında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Doç.Dr. Oğuzhan Aydın konuştu ve Ünye gönül dostları tasavvuf grubu sahne aldı.

Etkinliklerin sonunda açıklama yaman Yunus Emre Dernek Başkanı Yaşar Argan,

”2021 yılı Yunus Emre’yi anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında son programımızı da ifa ettik. İnşallah 2022 yılında daha da heyecanla yeni etkinliklere imza atacağız. Bu akşam Ünye gönül dostları tasavvuf grubunu zevkle ve de coşkuyla dinledik… İzledik .Devamında
Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Edebiyat bölümü başkanı Doç. Dr. Oğuzhan Aydın Yıldırım Hocamızın verdiği konferans Bizleri adeta Anadolu Erenleri ile buluşturdu. Yunus dan nasibi izi alarak konferansı sonlandırdı. Allah tekrarını nasip etsin. Sanatçılarımıza muhterem Hocamıza başta Kaymakamımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederim”dedi.