Anadolu İmam Hatip Liseler Arası Dereceye Girenler Belli Oldu

Reklam
Reklamı Gizle

Milli eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseler arası “Genç Hatipler” Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması ve “Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma” ve “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmaları il finalleri yapıldı.

 “Genç Hatipler” Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması il finali, Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Altınordu Müftülüğünün konferans salonunda gerçekleştirildi.

“Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma” ve “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmaları il finalleri Korgan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdür Yardımcımız Fahri Zaimoğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, okul müdürleri ile danışman öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yarışma sonunda dereceye giren ve katılımda bulunan tüm öğrenci, idareci ve danışman öğretmenlere belgeleri ve hediyeleri Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdür Yardımcımız Fahri Zaimoğlu, Altınordu Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek tarafından takdim edildi.

“Genç Hatipler” Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması kategorilerinde ve “Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma” ve “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmasında dereceye giren öğrencilerşunlar.

 

“Genç Hatipler” Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması kazananları

Hafızlık Yarışması;

1- İsmail KOTAMAN- Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi

2- İbrahim ÇITIK- Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi

3- Ahmet AZ-Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma;

1- Salih Efe ÇETİNKAYA-Çaybaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi

2- Yusuf Can GÜNKAYA-Altınordu Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi

3- Yusuf İslam TAŞ- Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ezan Okuma;

1- İbrahim GÜZEL- Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi

2- Emirhan ŞİMŞİT-Ünye Anadolu Anadolu İmam Hatip Lisesi

3- Beytullah TENLİK- Çaybaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi

“Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma” ve “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmasının kazananları”

“Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma” yarışmasında;

1-İl Birincisi, İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Salihanur KIŞLA,

2-İl İkincisi, Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübra GÖK,

3-İl Üçüncülüğünü ise, Kabataş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Medine DURMUŞ ve Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sümeyye Nur ÇAKMAK paylaşmışlardır.

“Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmalarında;

1-İl Birincisi, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Büşranur KAYIŞ,

2-İl İkincisi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Aleyna DAYAK,

3-İl Üçüncüsü, Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sılanur ÇANDIR