Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ALTIN VE DÖVİZDE DİKKAT

ALTIN VE DÖVİZDE DİKKAT
28 Ekim 2020 - 0:51

Köroğlu Kuyumculuk İşletmecisi ve Ünye Kuyumcular Birliği Başkanı Nuri Kumaş, altın ve döviz piyasalarındaki son durumu değerlendirdi.

Altının güvenli bir liman olduğunu ve yatırım yapmak isteyenlerin altından ayrılmamalarını tavsiye eden Kumaş, konuşmasında şunları ifade etti;

“Altın haftaya çok yüksek başladı ons aynı yerinde ama doların hareketi ile beraber yükseldi. Dünya da hızlı gelişmeler var, bu nedenle dolar yükselişe geçti. Bugün ilk defa doları 8000 bandında görüyoruz. Dolarla beraber paritesi yükselince ons ile çarpıldığında altın haftaya yaklaşık 5-6 TL yükselişle başladı. Yıllık taban ile baktığımız zaman altına olan yatırım her zaman doğru olan bir yatırım. Altın yine her zamanki gibi hiçbir şeye kendini ezdirmiyor ve TL paritesi olarak yükselmeye devam ediyor.

Altında kalmalarını tavsiye ediyorum.

Biz her zaman söylüyoruz tasarruflarını altında değerlendirmek isteyenleri kuyumcu mağazalarımıza bekliyoruz altına yatırım yapmaya devam etsinler. Biz altında kalmalarını tavsiye ediyoruz TL ye ihtiyaç halinde ilgili kuyumcuya gidip tasarruflarını TL’ye döndürsünler ama altına yatırım yapmaya devam etsinler. Bugün bileziği 469’dan  satıyoruz ki geçen hafta 460 bandın daydık bugün 470 bandını göreceğiz artık. Çeyrek bu gün 825 TL önceden 400 küsur bandını gördüğünde inşallah 500 küsuru geçmez diye düşünmüştük ama pandemi döneminde hızlı bir geçiş yaptı altını da bugün 445 bandında geri alıyoruz. “Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-