Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ALTIN VE DÖVİZ PİYASALARINDA SON DURUM NE?

ALTIN VE DÖVİZ PİYASALARINDA SON DURUM NE?
25 Ağustos 2021 - 6:38

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu fındığın pazara indiği şu süreçte altın ve döviz piyasalarındaki son durumu değerlendirdi.

A52 TV mikrofonlarına konuşan Tuğrul Çavuşoğlu Eylül ve Ekim aylarından altının yükselişe geçeceğini belirterek yatırımcıya “Fındığınızı satın, birikiminizi altından yana yapın” dedi.

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu şöyle konuştu;

“Altın bu haftaya yatay bir şekilde başladı. 22 ayar bazında 460 seviyelerinde, 24 ayar bazında ise 485-490 seviyelerinde olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 2 aydır bu şekilde devam ediyor.

Eylül ve Ekim ayında altının ralli yapacağını tahmin ediyoruz. Altın yıllık bazdaki %30’luk artışını tamamlayamadı. Bu nedenle bir çıkış bekliyoruz.

Altınla ilgili 24 ayardaki tahminimiz yıl sonunda 550-600 TL arasında bekliyoruz. 22 ayar bazında ise yine 500-550 TL arasında bekliyoruz. Buda ons bazında altın üzerinde 1750-1800 baskısı var. Bu nedenle Eylül Ekim’in altında ralli ayı olduğunu tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımızın borçları varsa bugünlerde almalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca fındıklarını sattıklarını zamanı çok beklemelerini önermiyoruz geçen yıl vatandaşlar fındık 30 TL olacak algısıyla mahsullerini beklettiler ve kimse fındığını 30 tl’den satamadı. Hükümetimiz fındık fiyatını 26-27 TL den açıkladı. Üreticilerin fındıklarını bu fiyatlardan satmasını ve derhal borçlarını ödemelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca birikimlerini de altından yana yapmalarını öneririm. Şu an altının yatay seyrini geçici olacağını düşünüyorum. Altınım kısa zaman içerisinde tekrar ralli yapıp 550-600 TL seviyelerine tekrar geleceğini hatta yıl sonunu 600 TL’ye yakın bir seviyede kapatacağını tahmin ediyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-