ALTIN VE DÖVİZ NEREYE GİDİYOR?

Reklam
Reklamı Gizle

Güneş Kuyumculuk işletme ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu altın ve döviz piyasasını değerlendirdi.

A52 TV mikrofonlarına konuşan Çavuşoğlu, altın ve döviz piyasalarındaki dalgalanmalardan dolayı insanların tedirgin olduğunu söyledi.

Güneş Kuyumculuk işletme ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu şöyle konuştu;

“Bu hafta altınla ilgili çok sallantılı bir döneme girdik. Piyasa normal giderken faiz arttıkça bütün piyasa altüst oldu. Dolar 8 TL iken şimdi 17 TL’yi görmüş durumda. Buda herkesi tedirgin ettiği için vatandaşların altına ve dolara yönediğini görüyoruz. Bu yönelimin genel sebebide Türk lirasının değer kaybetmesi oldu.
2022 yılının ilk yarisi içerisinde tahminimize göre altın 1000-1500 TL’ye yükselecek. Artık vatandaşların altına almakta güçlük çektiği bir dünya düzenine doğru gidiyoruz. Şu anki gidişat insanları ürkütüyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu dönem bizim ya olacağımız ya öleceğimiz bir dönem. Biz Güneş Kuyumculuk olarak bu dönemde elimizden ne gelirse yapamaya hazırız.
Bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza şunu söyleyebilirim, ellerindeki paralarını kenarda tutmak yerine gelsinler yarım gram dahi olsa altına çevirsinler. Altın yatırımcısını bu zamana kadar güldürdüğü gibi bundan sonra da güldürecektir.  Zaten şu anda vatandaşlarımız bizim söylediğimiz gibi paralarını altına çevirmeye devam ediyorlar. Bugün 1000 TL’yi görmek üzere olan has altın 970 TL bandına, 22 ayar altın 950 TL’den 900 TL’ye, 17 TL’yi gören dolar 16 TL seviyelerine, 20 TL’ye yaklaşan euro 18,50 TL’ye geriledi. Dalgalanmalar nedeniyle rakamlar saniyelik değişiyor.” dedi.