“Akkuş’ta Eko Turizm”Konuşuldu

Reklam
Reklamı Gizle

 

 İlçedeki turizm değerlerinin ziyarete açılması için Akkuş Belediyesi tarafından 1,5  yıldır yürütülen çalışmalarla birlikte turizm bilincinin geliştirilmesi için de çalışmalar başladı.

Konuyla ilgili olarak Akkuş belediyesi başkanı Sayın İsa Demirci yaptığı açıklamada, “Argan Yerel Eylem Grubu Derneğimiz çalışmalarına devam ediyor. Derneğimizin, gençlerimizin doğa ve ekoturizm bilincini artırmak için bugün “Akkuş’ta Eko Turizm” konulu seminer düzenledik . Derneğimiz tarafından verilen eğitimlerin ilçemizde kültürel ve toplumsal gelişime ” tabandan tavana” yaklaşımıyla katkı sağlamasını, Akkuş da kırsal kalkınmayı sağlamak , gelirleri artırmak, genç nüfus göçünü engellemek, tarımda yeni yatırımları çekmek , organik tarımı yaygınlaştırmak ve katma değerli ürünleri üretmek, Akkuş Coğrafi İşaretli Fasülyenin , üretimini ve tüketimini yaygınlaştırmak, Akkuş Organik Çakıl fındığını tanıtmak , Organik salep üretimi konusun da Akkuş u bir üretim üssü haline getirmeği temenni ediyoruz.

Programa katılarak değerli birikimlerini öğrencilerimizle paylaşan Doç. Dr. Üzeyir Kement ve Doç. Dr. Seden Doğan ‘a, Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün’e  teşekkür ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

“Akkuş’ta Eko Turizm” SEMİNERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN