Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AK PARTİLİ MÜTEAHHİTE BELEDİYEDEN AYRICALIK İDDİASI

AK PARTİLİ MÜTEAHHİTE BELEDİYEDEN AYRICALIK İDDİASI
24 Ağustos 2021 - 3:11

AK Partli Ünye Belediyesinin Ak parti yönetiminde ki müteahhitte verdiği imar izinleri tepki topluyor.ÜN-FA inşaatın yapmış olduğu bina alanları ile sıkıntı olduğu ve belediyenin buna göz yumduğu iddia edildi.

FELAKETLERDEN DERS ALMIYORUZ

Felaketlerden ders almamaya devam ediyoruz. Öyle ki daha bir kaç gün önce yaşadığımız sel afatında yüzlerce kişi sulara kapılarak veya yıkılan binalarda can verdi.

Nasıl geçen haftalarda Bozkurt Belediyesi rant için dere yatağını imara açtıysa, gecen sene Dereli’de para için er şey mubah zihniyeti ile Belediyecilik yapılmış ise maalesef Ünye’de de durum farksız değil.

Vatandaşın can ve mal kaybını hiçe sayan ve halkın tepkisini çeken imar işleri ile gündeme sık sık gelen Ünye Belediyesi yine tepki dolu bir yapılaşmaya müsaade ettiği yönünde haber merkezimize ihbarlar ulaştı.

ÜNYE BELEDİYESİ BAZI MÜTAHİTLERE AYRICAKLIKLI YAKLAŞIYOR

Ünye Belediyesinin nedense bazı müteahhitlere olan müsemması gözlerden kaçmazken, ilişkinin boyutu belediye ve müteahhit birlikteliğimi yoksa müteahhit ile başkan veya başkan yardımcısı derecesinde mi net bir şey söylemek mümkün değil. Lakin imar konusunda kamuoyunda konuşulanlara göre dumanda yok değil.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Atatürk mahallesinde ki bir binada adeta felakete davetiye çıkaracak yapılaşma izni verilmesi vatandaşın gözünden kaçmadı.Vatandaşlar, ”burada mevcut olan dere yatağının üzerinin müteahhit tarafından kapatıldığı ve hemen yanına inşaat izni verildiğini belirterek.Başımıza bir felaket geldiğinde dere yataklarına imar vermeyeceğiz diyenler maalesef bu kuralı bazı müteahhitlere uygulamıyorlar. Yeter artık para ve rant için insan hayatlarının tehlikeye atılmasına dur demek gerek.

Bu rantlar ve kayırmalar yüzünden daha ne kadar insan ölmeli? Özellikle bu binayı yapan firma olan ÜN-FA ‘ya Ak parti müteahhitti diye mi bu dere yatağına istediğini yapma izni veriliyor? Yetkililer bizleri sizin aracılığınızla bilgilendirirlerse iyi olur.

Lütfen yandaş, parti adamı,başkan akrabası, cemaatci,stk ve bunun gibi bağlantılarını kullanarak yapılan uygunsuz inşaatlara mani olalım. Gerekirse yetkilileri biz uyaralım dediler.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-