Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AK PARTİLİ KADINA MEYDAN DAYAĞI

AK PARTİLİ KADINA MEYDAN DAYAĞI
07 Temmuz 2021 - 18:48

Ordu’nun ardından Ünye’de de ikinci bir polis-vatandaş arasında ki skandal görüntüler meydana çıktı.

5 gün önce BBP Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’ye uygulanan polis şiddetinin üzerinden fazla uzun süre geçmeden ayni görüntüler Ünye’de de kameralara yakalandı.

Türkiye gündemine düşen polisin orantısız güç kullanarak gözaltına aldığı BBP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün olayının ardından Ünye’de de Ak Parti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Merve Gülay ve Ak Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Gülay’a polis tarafından jopla müdahale edildi.

Edinilen bilgiye göre 07.07.2021 geceyarısı saat 00:15’de meydana gelen olayda Ak Parti İlçe Binasının altında esnaflık yapan Merve Gülay’a önce bekçiler sonra da polis kısıtlama müdahalesinde bulundu.

Mağdur edilen Gülay çiftinden aldığımız bilgilere göre pandemi nedeniyle işletmelerini 20 dakika geç kapatırken bekçilerin ve polislerin sözlü ve fiili saldırılarına maruz kaldıklarını belirterek polis memurları N.C. ve T.A.’dan şikayetçi olduklarını belirterek adlı süreci başlattıklarını ifade ettiler.

Güvenlik kamerası görüntülerinde de görüldüğü gibi polisler işyerinde ki İ.D.’ye yumruk atarken işyeri sahibi Mehmet Gülay’ı da karga tulumba emniyet otomobiline bindirdiler.

Polislerin orantısız güç kullanımına bir de joblu müdahale eklenince ortalığın karıştığı kameralara yansıdı. Esnaf Merve Gülay ve Mehmet Gülay emniyette sabahın erken saatlerine kadar gözaltında tutuldu.

Ordu’daki bu iki olayın meydana gelmesinin ardından teşkilattaki bazı polislerin ruhsal yönden pedagojik eğitimleri sorgulanır oldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-