AK PARTİLİ BAŞKAN TAVLI’DAN AK PARTİLİ BAŞKAN GÜLER’E YILIN SÜRPRİZİ

Reklam
Reklamı Gizle

Beklenen oldu, Ünye Belediyesi ile Büyükşehir arasında köprüler yakıldı.Ak parti belediyesinden yine bir Ak parti belediyesine yılın oyunu.

Bilindiği gibi daha önce gazetemizde de birçok kere değindiğimiz Büyükşehir Ünye Hizmet Yerleşkesinin gizliden SGK’ya satılacağı yönündeki haberlerimizin ardından, 29 Mart günü gerçekleştirilen olağan dışı meclis toplantısından alınan kararla bina SGK’ya devredilmişti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın gizli operasyonla yürüttüğü ve 15 gün önce nihai sonuca vardırdığı Ünye Belediyesine ait binanın SGK’ya satışını aylar önce duyuran gazetemiz bugünleri görerek kamuoyunu ve meclis üyelerini uyarmıştı.

TAVLI ÜNYE’NİN GELECEĞİNİ SABOTE EDİYOR

Lakin tüm uyarılarımıza rağmen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Büyükşehir Hizmet binasını devrederek Ordu Büyükşehir belediyesine adeta gol atmış oldu.

Bu durum karşısında şoke olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler yaklaşık 3 Milyon Lira gibi bir rakam harcayarak Ünyelilerin hizmetine açtıkları binanın SGK’ya gizliden devrinin ardından tüm ilişkileri dondurdu.

Her hizmeti Büyükşehir’e yaptıran ve önünde sadece resim çektirmekten başka bir şey yapmayan Hüseyin Tavlı, Hilmi Güler’in arkasından iş çevirerek adeta Ünye’nin geleceği ile oynadı.

BELEDİYEYE BÜYÜKŞEHİRDEN VETO

Yaşanan bu son gelişmenin ardından Büyükşehir ile görüşme isteyen Belediye Başkanı ve ekibi Büyükşehir’den veto yedi.

Masa başı birçok kararıyla Ünye’yi kaosa sokan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve yönetimi bu kez de Ünye’nin geleceği ile oynayarak Büyükşehir ile bağlarının kopmasına neden oldu.