AK PARTİLİ BAŞKAN, KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN NET KONUŞTU

Reklam
Reklamı Gizle

Yapıldı yapılacak derken inşaatı duran ve akıbeti merak edilen Ünye Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili son durumu sizler için araştırdık.

Konuyla alakalı görüşlerini aldığımız AK Parti ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, inşaatı duran Ünye Kültür merkezi ile ilgili önemli gelişmeler yaşandığını belirtti.Argan inşaata en kısa zamanda başlanacağını ifade etti.

KÜLTÜR MERKEZİNİN DURMASINDAN KİMSE MEMNUN DEĞİL

Argan,”Kültür Merkezi malumunuz 2020 yılı içerisinde Türkiye’de planlanan 2 tane Merkezin 1 tanesi Ünye’de yapılacak olan merkezdir.

O günün şartları dahilinde çok cüzi bir yatırımla planlamaya alınmış ve başlanmıştı. Pandemi şartları nedeniyle çalışma durduruldu. Hiçbir kurum özellikle Bakanlığımız buranın durdurulmasıyla ilgili hoşnut değil.

PANDEMİ İNŞAATIN DURMASINDA ETKİLİ OLDU

Öncelikli olarak devletimizin ve hükümetimizin yapması gereken insanlığın sağlığını düşünmek. Sağlık ile ilgili alınmış olan tedbirler ve uygulamalardan kaynaklı olarak Kültür Bakanlığımızın önemli gelir kapılarından olan gelir pandemi nedeniyle bitmiş oldu. Müze gibi yerlerden gelir kaynağımız kesilince bizler de bu paraların aktarması sonucunda gayreti gösterdik ama olmadığından dolayı bir sonuç elde edemedik.

2021 yılı içerisinde buraya bir ödenek aktarıldı. Sizler gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı ile görüştüm. Bize ayrılan bütçenin verilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı, Strateji ve Bütçe Bakanlığından da onay verildiği söylendi.

YÜKLENİCİ FİRMANIN DA HAKLI YANLARI VAR

Burada yeni bir ihale söz konusu değil. Kültür Merkezimizin yüklenici olan firma sahibi ile zaman zaman görüşüyorum. Piyasada çok değişik söylentiler var. Oradan devlet ve yüklenici arasında tabi ki sözleşmeler var. Biz hiç kimsenin bu noktada mağdur edilmemesini arzu ediyoruz. Müteahhit kardeşimizin de kendi çapında haklılıklarını vardır. Müteahhit kardeşimizin bu konu ile ilgili bir tereddüt yaşamadığını biliyorum. Ünye’mizin Kültür Merkezi’nin yapılması noktasında o da istiyor.

YARIM KALAN İŞ DEVAM EDECEK

Bizim buradaki tek arzumuz şudur ki başlamış olan Kültür Merkezimizin duraklamadan devam etmesini çalışacağız. Bu konu ile ilgili gerek devletimiz gerekse bizler de elimizden gelenin yapacağız. Bu sadece Ünyelilerin değil bizlerinde özlemidir. Ünye Kültür Merkezi’nin bitirimi ile ilgili süreç sona erecektir. Bakanımız ile görüşmemizde de mevcut müteahhitle yarım kalan iş devam edecektir.”dedi.