Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AK PARTİ KONGRESİNDE PANKARTLI PROTESTO GÖSTERİSİ..

AK PARTİ KONGRESİNDE PANKARTLI PROTESTO GÖSTERİSİ..
18 Şubat 2021 - 0:39

Ordu AK Parti İl başkanlığının 7. olağan kongresi yapıldı. Ancak kongrede ilginç bir protesto olayı yaşandı. İl başkanlığına daha önce atama ile gelen Halit Tomakin tek aday olarak üyelerin oyu ile mecburen yeniden AKP Ordu il başkanlığına seçildi. Başkan Halit Tomakin, konuşma yaparken kürsüde pankartlı bir gösteri yapılarak ilginç bir pankart açıldı.

AK Parti Ordu il kongresinde Ordu’da yayınlanan YÖN Gazetesi sahibi Osman Şahin, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in kendisine telefonla ettiği küfürlere karşı bu zamana kadar, Cumhurbaşkanlığına, İçişleri bakanlığına ve AKP genel merkezine yaptığı çağrılara ve şikayetlere cevap verilmeyince olayı kongrede açtığı yazılı bir pankartla protesto etti.


AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin’in konuşma yaptığı sırada elindeki “ANAMA, KARIMA KÜFÜR EDEN BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUM” “Yerel basın demokrasinin temel direğidir, K. Atatürk” yazılı pankartı açarak izleyicilere ve protokole karşı açarak gösteren Osman Şahin’e ise ilk müdahale AKP yönetiminin en başarılı ve cesaretli kadın üyesi Özlem Yıldırım Ercan, müdahale ederek, kadının gücünü göstererek bütün erkek yöneticileri geride bırakarak Şahin’in elindeki yazılı pankartı çekerek almaya çalıştı.

Osman Şahin’e olay yerine gelen emniyet kuvvetleri müdahale etti.

EMNİYET SORUŞTURMA YAPTI..


Olayla ilgili soruşturma yapan Ordu il Emniyet müdürlüğü görevli memurları, gazeteci Osman Şahin hakkında gereken bilgi ve ifadeleri aldıktan sonra tutulan bir tutanaktan sonra C. Savcısının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

OSMAN ŞAHİN İFADESİ ALINDI..


“AKP İçindeki böyle kişiler partiye ve Cumhurbaşkanına zarar veriyor”
Gazetemiz sahibi Osman Şahin’i göz altına alan Emniyet güçleri ifadesine başvurarak, niçin böyle yaptığını sordu, Şahin ise ifadesinde, “Yayınladığım bir haberden dolayı Gürgentepe Belediye başkanı bana telefon açarak, ANA-AVRAT KÜFÜR ETMİŞ, HAKARET VE TAEHDİTLERDE BULUNMUŞTU. Konuyu mahkemeye de taşıdım, cezalandı. Fakat, bu gibi seçilmiş yöneticiler AK Parti camiasına ve Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük zarar veriyor. Bu nedenle AKP içindeki bu gibi ahlak dışı kurallar dışına çıkanlar derhal görevlerinden alınmalıdır. Bu eylemi AK Parti iktidarının menfaatine yaparak, parti zarar görmesin diye sesimi bu toplum içinde duyurmak için yaptım” dedi..

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-