AK BELEDİYELER “KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISINI” ORDU’DA

Reklam
Reklamı Gizle

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PARTİ GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN TOMAKİN ; AK BELEDİYELER “KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISINI” ORDU’DA YAPIYORUZ.

Büyükşehir Belediye Meclisi Grup toplantısı İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığında toplandı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Yerel Yönetimler Başkanı Talip Şen, İlçe Belediye Başkanları ile Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri katıldı . Toplantıda bugün Dar-ı Bekaya uğurlayacağımız İlimizin yetiştirdiği değerlerden  , efendiliğin ve dürüstlüğün kendinde vücut bulmuş abidesi , siyaset adamı, AK Parti kurucusu, gerçek bir dava adamı,  İstanbul Milletvekili Dr. İsmet Uçma ağabeyimiz için Fatiha okunarak ruhuna bağışlandı , vefatından duyulan üzüntü paylaşıldı, kendilerine ALLAH cc.’dan mekanı Cennet derecesi Al-i, Peygamber Efendimize komşu olması için   Rahmet ve Mağfiret temennisinde bulunuldu.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Tomakin, Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Başkanımız Mehmet Özhaseki Başkanlığında ,AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Bölge toplantısının 14-15-16-17 Ekim’de Ordu’da yapılacağının bilgisini verdi.

Başkan Tomakin, toplantının AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Bölge toplantısına, AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Başkanlığında yapılacağını ,toplantıya Genel Başkan Vekilimiz Sn.Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ile birlikte önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanları ,Menderes Türel, Yusuf Ziya Yılmaz, Asım Uğur Güzelbey, konuşmacı olarak katılacağını , Karadeniz Bölgesinin 20 ilinden, 20 İl Başkanı,193 Belediye Başkanı,20 İl Yerel Yönetimler Başkanı, 15 İl Genel Meclis Başkanlarının katılacağını ayrıca programın son gününde 15 Bakan Yardımcılarının da katılımıyla programın sona ereceğinin bilgisini verdi. 

Başkan Tomakin, geçtiğimiz haftada Genel Merkez Gençlik Kolları Karadeniz Bölge kampının Ordu’da yapıldığını hatırlatarak şimdi de  Karadeniz Bölgesindeki 20 ilimizin 193 il, ilçe ve belde belediye başkanlarının, il genel meclis başkanlarının ve o illerdeki teşkilatların da katıldığı bu programla birlikte  şehrimizin tanıtımı, turizmi ve misafirperverliğini göstermek açısından çok önemli bir program olacağını belirtti.