Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ADNAN SOBİ ÜTSO’YA SESLENDİ “6 AYLIK AİDATLARI ALMAYIN”

ADNAN SOBİ ÜTSO’YA SESLENDİ “6 AYLIK AİDATLARI ALMAYIN”
11 Mayıs 2021 - 16:47

ODALAR VARLIĞINI GÖRTERMELİ VE BELEDİYE DESTEK OLMALI

“Ünye Turizm İşletmecileri Derneği olarak, kurulduğumuz 2005 yılından bu yana yaptığımız tüm faaliyet ve çalışmalarımızda, öncelikle Kentimizin Turizm değerlerini oluşturmak ve başta dernek üyelerimiz olmak üzere sektörümüzün sorunlarının çözümüne katkı sunmak olmuştur.

             Özellikle pandemi dolayısıyla 6 aydır tam kapanmada olan ve açık olan otel ve yiyecek içecek sektörümüzün ise iş hacminin sıfır noktasında, otellerimizin doluluk oranı %10-30bandında olması olumsuz etkilenen sektörlerin en başında gelen turizm sektörümüzün yerelde de kısmen de olsa desteklenmesi gerekmektedir.

             Üntid olarak, Turizm İşletmecilerimizin yerelde desteklenmesi için öncelikle Ünye Belediyemiz, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odasından bu süreçte destek beklediğimizi belirtmek istiyorum.

                Ünye Belediyemizden, 2021 ilk altı ay içerisinde işletmelerimizden aldığı, çevre temizlik ve eğlence ödemelerini almamasını, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Odası’nında oda aidatlarının 6 aylık kısmını almamasını talep ediyoruz.

             Üntid olarak gereğinin yapılmasını bekliyoruz…” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-