ADNAN SOBİ BÜYÜKŞEHİR’DEN CAN SİMİDİ İSTEDİ

Reklam
Reklamı Gizle

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi yaptığı basın açıklamasında Ordu Büyükşehir Belediyesine seslenerek Ünye’de bazı sahil kısımlarına güvenlik ipli can simidi koyulmasını talep etti.

Öncelikle Ünye İskelesine yüzmenin yasak olduğuna dair uyarı tabelalarının acilen asılması gerektiğini söyleyen Adnan Sobi, Ayanikola Adası, Garipler Adası, Kaymakamlık Konutu Altı, Çamlık içi Plajı, Feneraltı, Fokfok ve İskele’ ye acilen Güvenlik ipli CAN SİMİDİ koyulmasını Büyükşehir Belediyesi’nden istedi.

Başkan Sobi’nin açıklaması şöyle;

“Özellikle yaz mevsiminde sahillerimizin kontrolsüz alanlarında yoğun olarak kullanıldığı bir gerçektir. Yapılacak olan küçük bir tedbirsel uygulama bir çok canın zayi olmasını engelleyecektir.

Özellikle Ayanikola Adası, Garipler Adası, Kaymakamlık Konutu Altı, Çamlık içi Plajı, Feneraltı, Fokfok ve İskele’ ye acilen Güvenlik ipli CAN SİMİDİ koyulması hayati önem arz etmektedir. Kentimizin en çok ziyaret edilen alanı olan Ünye İskelemize yüzmenin yasak olduğuna dair uyarı tabelalarınında acilen asılması gerekmektedir. Fındık mevsimi dolayısıyla yoğun işçi göçü aldığımız bu aylarda bu tedbirin alınmasını Ordu Büyükşehir Belediyemizden beklemekteyiz…

Bu sayede oluşabilecek su kazalarında yardım ekipleri gelene kadar civarda bulunanlar tarafından kullanılarak müdahale edilmesi zamanında ve güvenli bir şekilde yapılmış olacaktır…

Üntid olarak mutlu bir Ünye ve Ordu için her türlü turizmsel çalışmada tecrübe ve birikimlerimizle belediyelerimizin yanında olduğumuzu belirtiriz…” dedi.