Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ADALETİN GÖZÜ KÖR OLUNCA , ÜNYE TEKSAS’A DÖNDÜ

ADALETİN GÖZÜ KÖR OLUNCA , ÜNYE TEKSAS’A DÖNDÜ
09 Ağustos 2021 - 1:14

Ünye’de şehir magandaları vatandaşların korkulu rüyası oldu. Vatandaşlar şehir merkezinde silah atan şehir magandaları için yetkililerden yardım istiyor.

Son günlerde magandalar tarafından rast gele ateşli silahların havaya atılan mermileri büyük tehlike yaratmaya başladı.

EMNİYET YAKALIYOR , ADALET SALIYOR

Uyarılar, önlemler şehir magandalarını durduramazken, emniyetin kanunlara teslim ettiği şehir magandalarını adalet serbest bırakıyor. Bunda en büyük etkinin kanunlardaki yetersizlikten kaynaklandığı belirtiliyor.

ÜNYE’DE KURŞUNLAMA OLAYLARINDA ARTIŞ VAR.

30.07.2021 tarihi saat 04:00 siralarinda Atatürk mahallesi Çambaşı caddesinde bulunan binadaki 3 daireye yoldan geçen araçtan 1 şarjör mermi atıldı.

08.08.2021 de saat: 01:20 de Gölevi mahallesi Zambak sokak bulunan binaya devlet Sahil yolundan geçen araçtan 1 şarjör mermi atıldı.

Yine aynı şekilde Çamurlu mahallesinde bir gazetecinin evinin bulunduğu bina kurşunlanmıştı.

Ünye’de kısa sürede meydana gelen 3 kurşunlama olayında da emniyet güçleri şüphelileri yakalamış ve adalete teslim etmişti.

Toplam 3 bina ve 8 dairenin maganda kurşunları ile isabet aldığı olaylarda evler zarar görürken, her hangi bir yaralanma ve can kaybının olmaması tek teselli oldu.

Polis tarafından haklarında genel güvenliği kasten tehlikeye düşürmek ve mala zarar vermekten işlem yapılan şüphelilerin gözaltına bile alınmadan salınmalarına vatandaşlar tepki koydular.

MAGANDALARA KURBAN OLMAK İSTEMİYORUZ


Bu durumdan dertli olan vatandaşlar, bayram oluyor silahlar atılıyor. .
Asker uğurlamalarında, maçlarda hatta insanların en mutlu günleri düğünlerde adeta savaş alanı gibi silahlar atılıyor. Silahın çıkarttığı ses bile çocuklarımızı ürkütüyor. Maganda kurşununa kurban gitmek istemiyor, canların yanmasını istemiyoruz. Mallarımızı geçtik canımızdan korkar olduk.

ADALETTE ÇİFTE STANDART İSTEMİYORUZ

Bunlar nasıl hemen salınıyor anlam veremiyoruz. İlla birimi ölmeli adaletin işlemesi için yada hakim ,savcıların evlerimi kurşunlanmalı. Çifte standart adalet istemiyoruz.

Magandalar adaletten bu kadar ucuz kurtulmamalı, insan canı bu kadar ucuz mu?” diyerek yetkililerin bu konuda daha hassas olmalarını istediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-