Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

65 YAŞ ÜZERİNDEKİLERİN AŞILANMASI YARIN BAŞLIYOR

65 YAŞ ÜZERİNDEKİLERİN AŞILANMASI YARIN BAŞLIYOR
11 Şubat 2021 - 12:30

Bilindiği gibi 14 Ocak 2021 tarihinde 1. doz aşı ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Daha sonra Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda kademeli olarak 75 yaş ve üzeri vatandaşlara 1. Doz CoronaVac aşısı uygulandı.

Ordu’da ve Ünye’de ilk doz aşılamanın üzerinden 28 gün geçmesiyle 2. Doz aşı uygulamasına 11 Şubat tarihi itibari ile başlandı.

Ordu ve Ünye genelinde tüm sağlık çalışanlarının 2. Doz aşılaması aynı anda başlandı.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı açıklama doğrultusunda sağlık çalışanlarının yanı sıra 70 yaş ve üzeri tüm vatandaşların da aşılamasına başlanıyor. Cuma gününden itibaren ise 65 yaş ve üzeri vatandaşların da aşılanmasına başlanacak.

Aşılama için tüm altyapı hazırlıkları tamamladıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu; “Aşılama çalışmaları için ilimizdeki tüm hastanelerde yeteri sayıda Aşı Odası oluşturduk. Ayrıca aşılama kampanyasında görev alacak personelimizi belirleyerek eğitimlerini daha önce tamamlamıştık. Dileğimiz bir an önce aşılamanın tamamlanması ve Covid-19 salgınından kurtulmamızdır. Aşı uygulatmak isteyen vatandaşlarımız Alo 182, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) https://www.mhrs.gov.tr/ veya e-nabız sistemi üzerinden randevu alması gerekiyor. Sağlık çalışanlarımızın aşılamasının yanı sıra 70 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da 1. doz aşılamasına başlıyoruz. Cuma günü ise 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 1. Doz aşılamasına başlamış olacağız. İlerleyen günlerde Bilim Kurulunun belirleyeceği diğer yaş ve meslek guruplarının da aşılanmasına başlanacaktır. Kampanyanın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-