Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

5 KİŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ

5 KİŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ
06 Temmuz 2020 - 0:48

Öldüresiye dövdüler. 30 Haziran Salı günü çalıştığı inşattan erkek kardeşi ve akrabası bir kadınla Altınordu Uzunmusa Mahallesi’nde ırmağa yüzmeye giden 38 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası inşaat işçisi 38 yaşındaki Mehmet Akçal, 2’si kadın 5 kişi tarafından öldüresiye dövüldü.

Kendisini dövenleri tanımadığını ve aralarında herhangi bir tartışma olmadan arkadan sinsice yaklaşıp odunla kafasına defalarca ağır darbeler aldığını söyleyen Mehmet Akçal, aldığı darbeler nedeniyle bir gözünün görmeme tehlikesinin olduğunu söyledi.

Çalıştığı inşattan akşamüstü serinlemek için dereye geldiğini söyleyen Akçal, “Ben inşaatta çalışıyorum. 30 Haziran Salı akşamı iş çıkışı kardeşim ve yanında bir akrabamız olan bir kadınla birlikte Altınordu Uzunmusa Mahallesi tarafında ailecek her zaman gittiğimiz ırmağa gittik. Koronavirüs olduğu için yüzmeye deniz yerine her zaman ailemle birlikte bu dereye gidiyoruz. Akşamüstü olduğu için sudan çıktım. Arabanın arkasında üzerimi giyiyordum. Üzerimi giyerken arkadan birisi eliyle ağzımı tuttu. Ben önce kardeşim şaka yapıyor zannettim arkadan biri kafama odunla vurdu. Orada yere yığıldım. Bir daha vurunca ayıldım ama kimin olduğunu göremedim. Vücudumun her yerine darbe aldım. Beni yerlerde sürüklediler. Kardeşim lavaboya gitmişti akrabamız olan kadın da az uzakta telefonda konuşuyordu. O kadın ve kardeşim gelip beni kurtardı ama 2’si kadın 5 kişinin olduğunu sonradan öğrendiğim kişiler tarafından öldüresiye dövüldüm.”

“KAÇAK KUM ÇIKARIYORLARMIŞ”

Kendisini dövenlerin kaçak kum çıkardıklarını iddia eden Mehmet Akçal, “Oraya gelmemizi istemiyorlarmış. Daha önce gittiğimizde kardeşimle aralarında bir tartışma çıkmıştı. Ailecek Pazar günleri gittiğimiz yer. Herhangi bir taşkınlık yapmıyoruz. Ne alkol aldık, ne de başka bir şey yaptık. Irmakta çelik çocuk yüzüyoruz. Zaten bir taşkınlığımız gürültümüz olsa evleri onları rahatsız edecek kadar yakında da değil. Kamyonetle gittiğimiz için kum aldığımızı sandılar. Daha önce bize kum almaya mı geliyorsunuz dediler. Onlarında hemen yüzdüğümüz yerin üzerinde evleri varmış. Kim olduklarını bilmiyorum ama görsem tanırım. Kepçeleri varmış. Öğrendiğim kadarıyla ırmaktan kaçak kum çıkarıp satıyorlarmış. Ya bizi şikayet eder, veya bizim kum alacağımızı düşünüp bana saldırdılar. Beni dövdükleri akşam kepçelerini, kamyonetlerini alıp kaçmışlar. Jandarma evlerine gitmiş ama bulamamış.”

“TEK GÖZÜM GÖRMÜYOR”

Tek gözünün görmediğini söyleyen Akçal, “Odunu kafama vurdukları için gözüm patladı. Gözümde şu anda görmeme durumu var. Gözümden operasyon geçirdim. Şuanda evde ilaç tedavisi görüyorum. İlaç tedavisi sonuç vermez ve gözüm açılmazsa bir ameliyat daha olacağım.”

“ÖLÜDÜRÜP DEREYE ATALIM”

Akçal, kardeşi ve akrabaları olmasaydı saldırganların kendisini öldüreceklerini iddia ederken,  “Beni döverken aralarından birisi diyor ki ‘öldürelim dereye atalım. Zaten yanında kimse yok, kimse bulamaz’ diyor ben bunu duydum. Öldürmek için öldürmek için vurmasalardı kafama vurmazlardı. Beni tek sandıkları için çok dövdüler. Kardeşimle yanımızdaki kadın gelene kadar çok dövdüler. Vücudumun her yeri yara içinde. Beni yerde sürüklediler. İnsan olan insana bunu yapamaz ancak teröristler yapar Biz işinde gücünde evli barklı insanlarız. Orada bir taşkınlık yapsak bile polisi var jandarması var. Bu memleketin bu olayın açığa çıkmasını istiyorum yakalanıp onları cezalandırılmasını istiyorum.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-