4 NİSAN DÜNYA SOKAK HAYVANLARI GÜNÜ UNUTULMADI

Reklam
Reklamı Gizle

Tarım ve Orman Bakanlığı Ünye İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokak hayvanlarını unutmadılar.

Bir nebze olsun farkındalık yaratmak bu sokak hayvanlarının korunma, barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla kentin çeşitli noktalarındaki sahipsiz sokak hayvanlarına kuru mama ve yaş mama dağıttı.

Günün anlam ve Önemi ile ilgili İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ferda Yıldırım;

“Dünya Sokak Hayvanları Günü”nün, sahipsiz hayvanları, sevgi ve özen göstermek ve Toplumda Farkındalık oluşturmaki çin kutlanmaya başlanmış özel ve önemli bir gündür. Sokak hayvanlarını senede bir gün değil her gün hatırlamalıyız. Bu farkındalığı her gün korunabilmesini ve toplumun tüm bireylerinin bu konuda duyarlı olmalarını temenni ediyorum ‘’ Dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım İse;

“Sokakta yaşayan hayvanlarımızı korumak, kollamak ve onlar için en iyi şartları oluşturmak her birimizin hem insani hem vicdani görevidir. Bizler onlarla iç içe yaşamayı öğrenmeliyiz. Toplum bireyleri olarak, sokak hayvanları için müsait yerlere bir kap su, bir kap yiyecek bırakılması onlara yapılacak en iyi yardım olacaktır. Hiçbir şey yapamıyorsak bile onların başlarını okşayarak sevgimizi gösterelim. ‘’ Dedi.