Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

22 BALIKÇIYA CEZA KESİLDİ

22 BALIKÇIYA CEZA KESİLDİ
23 Ekim 2020 - 23:57

Su ürünleri kaynaklarını korumak ve gelecek nesillerin su ürünlerinden mahrum kalmasını engellemek amacıyla Deniz ve iç sularımızda 2020-2021 yılı su ürünleri avcılık sezonun başladığı 1 Eylül 2020 tarihinden bugüne kadar 295 adet denetim gerçekleştirildi.

​Yapılan açıklamada;İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz tarafından Deniz ve iç sularımızda balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla 2020-2021 yılı su ürünleri avcılık sezonun başladığı 1 Eylül 2020 tarihinden bugüne kadar toplam 295 adet denetim gerçekleştirilmiştir.

 Avcılık sezonunun başladığı 1 Eylül tarihinden itibaren su ürünleri denetim ekiplerimizin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Kemal YILMAZ; “İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz, balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla 2020-2021 yılı avcılık sezonunun başlangıcı olan 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren yoğun mesai harcadı. Ekiplerimiz, su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde toplam 295 adet denetim gerçekleştirmiştir. Bu denetimler neticesinde avlanma yasaklarına uymayan, yasak boydaki su ürünlerini satan 22 kişiye idari para cezası uygulanarak, 1 adet manyat ağına, 3 adet serpme ağına,1.500 metre uzatma misina ağına, 1.545 kg su ürünlerine (istavrit, mezgit) ve 10 adet kalkan balığına el konulmuştur.” dedi.

Su ürünleri ekiplerimizin denetimlerine aralıksız devam edeceğini sözlerine ekleyen İl Müdürümüz; “Su ürünleri kaynaklarını korumak ve gelecek nesillerin su ürünlerinden mahrum kalmasını engellemek amacıyla denetimlerimiz aynı özveri ile devam edecek. Denetim ekiplerimize gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-