21 Proje Görücüye Çıktı

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de öğrencilerin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladığı 21 projelik serginin açılışı gerçekleştirildi.

Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen, ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında, ülkede bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırlanan 21 projenin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Proje açılışında konuşan Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Elibolca,” 21 projeyi 60 öğrencimiz ve 14 danışman öğretmenimiz nezaretinde özverili çalışmalar ortaya koyuldu. Bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride büyük buluşların mimarı olabilirler. Her birisi birer bilim insanı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalara atılacak büyük imzalardır” dedi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına katılan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, okul idarecileri ve öğretmenler sergide hazırlanan projeleri gezdi.