Ünyeli STK’lara , Altınordu STK’larından Ders Gibi Karar

Reklam
Reklamı Gizle

Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren 7 STK Başkanı yayınladıkları ortak açıklamada; Ordu Büyükşehir Belediye’nin, halihazırda belediye hizmet binası olarak kullanılan bina ve arsasının satışına karşı olduklarını belirttiler.

Altınordu’da böyle bir durum yaşanırken Ünyeli STK’ların Ünye’de yapılan satışlara ses çıkartmamaları tepkilere neden oluyor. Kısa zaman önce zabıta binasının SGK satışı buna sadece bir örnek olarak karşımıza çıkarken, Altınordu’da ki STK’lar ders almaları doğru olur kanısındayız.

Ordu Barosu, Mimarlar Odası, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Şehir Plancıları Odası tarafından Büyükşehrin meclis kararıyla satışa çıkardığı alan ile ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi;

“Ordu Büyükşehir Belediye meclisince 10 Eylül 2021 tarihli meclis toplantısında, 2516 ada 7 parselde yer alan ve halihazırda belediye hizmet binası olarak kullanılan bina ve arsanın satışı için alınan meclis kararını doğru bulmuyoruz.

Yıllardır kamu arazisi olarak (YSE, Köy Hizmetleri, İl Özel İdaresi ve Büyükşehir Belediyesi) ilimize hizmet veren bu alan, özellikle Büyükşehir olduktan sonra gerek lokasyonu gerekse büyüklüğü ile son derece stratejik bir konumda emsalsiz bir kamu arazisi olarak bu kente daha uzun yıllar hizmet üretmeye devam etmelidir.

Kamu oyununda sesi olma misyonu taşıyan meslek kuruluşu temsilcileri olarak, Büyükşehir Belediye Meclisimizce alınan arsanın satış kararının tekrar ele alınarak satıştan vazgeçilmesini talep ediyoruz.”