200 KAPALI PAZARYERİ ESNAFI CEVAP BEKLİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Kapalı pazaryeri esnafının  endişeli bekleyişi devam ediyor.

Gazetemizde de deyindiğimiz kapalı pazaryeri esnafının kira ihalesinin 8 aydır ertelenme nedenine halen Ünye Belediyesi’nden aydınlatıcı bir cevap gelmedi.

Gazetemizi arayan kapalı pazaryeri esnafları konu ile ilgili endişelerinin devam ettiğini, kamuoyunda bilgi kirliliği olduğunu belirterek;

“Artık ne olacaksa olsun. Birileri çıksın bize cevap versin.200 esnafın endişesini ve sesini ciddiye almayanları bizde ciddiye almayız.

Her belediye başkanı geldiğinde bizle uğraşıyor. Önceki belediye başkanı yüzünden yerimizden edildik. Yeni yerimizde sefil vaziyetteyiz. Bu yetmezmiş gibi yeni belediye başkanı Hüseyin Tavlı’da gözü bize dikti. Burayı yıkıp çok katlı pazaryeri yapacakmış. Bu nedenle ihaleleri yenilemiyorlarmış diye duyduk.

Eğer iş yerlerimizden olursak bu zor pandemi sürecinde ne yaparız bilemiyoruz. Bize pazaryeri yapılana kadar işyeri göstereceklermi, nereyi gösterecekler cevabını arıyoruz.

Ama bize söylenen diğer bir konu ise ,eğer doğruysa tabi pandemi süreci olduğu için ihaleyi ertelemişler. Umarız dedikleri gibi pandemi nedeniyle ertelemişlerdir. Bir an önce başkanın çıkıp net bir açıklama yaparak bizleri aydınlatmasını istiyoruz.” Dediler.