15 Yıllık Tecrübesini Köse İnşaat’la Taçlandırdı

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de Harita Teknikerliği yapan İş Adamı Fahri Köse, yeni açtığı Köse İnşaat’la iş dünyasına girerek kendi sektörünü yeniden taçlandırdı.
Feza Harita Sahibi ve Harita Mühendisi Harun Baltacı ile birlikte inşaat sektörünün alt yapılarından birisi olan “Harita Mühendisliği ve Teknikerliği” işlerini yürüten iş adamı Fahri Köse, kendi açtığı iş yeriyle birlikte inşaat sektörüne hızlı bir adım attı. Emlak ve Yap-Sat sektöründe tecrübeli birikimlerini işine yansıtan İş Adamı ve Harita Teknikeri Fahri Köse, Bayramca ve Çınarlık Mahallelerinde bulunan projelerini müşterilerine sunmaya başladı.
“Bizim Görevimiz Dosya Hazırlamak, Kadastro Takip Etmek”
Harita Mühendisliği ve Harita Teknikerliği arasındaki farkların olduğunu söyleyerek görevlerinin arazide, kadastroda ve son olarak tapuda sonlandırdıklarını ifade eden İş Adamı ve Harita Teknikeri Fahri Köse,” İş dünyası çok farklı bir sektördür. 15 yıldan beri sektörde hizmet vermekteyiz ve ikinci bir büro açmak durumunda kaldık. İnşaat sektörünün yanında açtığımız bu büro ile emlak sektörünü de bünyemize kattık. İşimi çok severek ve gönülden yapıyorum. Harita mühendisliği ve harita teknikerliği birbirine bağlı iki sektördür. Harita mühendisinin iki arsayı birleştirme, yola terk, sınır tespiti, büyük bir araziyi bölme gibi görevleri vardır. Bunun yanında teknikerler de bu işlemlerin dosyasını hazırlamak, kadastroda takip etmek ve tapuya kadar indirmek gibi görevleri vardır. Bunun sonucunda da müşterilerimiz tapularını alır” dedi.
“İki Mahallemizde Projemiz Var”
Çınarlık ve Bayramca Mahallerinde devam eden projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Fahri Köse,” Ben bu sektöre Harun Abi ile başladım ve birlikte devam etmekteyiz. İnşaatımız devam ediyor. Kendimin büro açma niyetim oldu ve büromuzu açtık. Allah yolumuzu açık etsin. İnşallah işlerimize devam edeceğiz. İnşaat sektöründe güzel şeyler yapacağız. Büromuzda devam eden bir inşaatımız var. Bayramca Mahallesinde ve Çınarlık Mahallesinde biten binalarımız var. Bu binalardaki dairelerimizi müşterilerimize sunuyoruz” diye konuştu.
“450 Bin Liralık Daireler 650–700 Bin Lira Oldu”
Son olarak dövizdeki artışların ev ve daire fiyatlarını da yüksek derecede etkilediğini ifade eden Köse,” Dolar ve Euro’nun artışından dolayı arsa fiyatlarında çok yükselme oldu. Yurt dışındaki arsa sahiplerinin %80’i arsalarını Dolar ve Euro üstünden satıyorlar. Arsa satımında şu anda sıkıntılar var. Dairelerde de malzemelerdeki fiyat artışlarından dolayı yükselme oldu. Bir ay önceki daire fiyatı 450 bin ise şu anda 650–700 bin lira oldu. Bu durum da inşaat sektörünü etkilemektedir. Bu gidişle daire fiyatlarında daha da yükselme olacaktır” şeklinde konuştu.