15 BAŞKANIN DOSYASI DAVUTOĞLU’NUN ÖNÜNDE

Reklam
Reklamı Gizle

1453590942939

Parti genel merkezinden gelen haberler ve Başbakanlığa yakınlığı ile bilinen  Hasan Özkan kendi paylaşım sitesinden bu haberi paylaşması,bazı il ve ilçelerde özel ekiplerin gizli araştırma yaptıkları haberleri ,Ankara kulislerinde gündemin dahada ısınacağına dair söylentiler doğmasına sebep oldu.Hasan Özkan’ın paylaştığı haberin ayrıntılarını olduğu gibi yayınlıyoruz.

Başbakan Davutoğlu belediye başkanlarını uyardı:

Başbakan Ahmet Davutoğlu, son belediye başkanları toplantısında önemli uyarılarda bulundu. AK Partili belediye başkanları geçtiğimiz günlerde “Belediye Başkanları” toplantısı için Ankara’ya geldi. Başkanlara hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun toplantının basına kapalı bölümünde özel hayat ve parasal konulara ilişkin bazı uyarılarda bulunduğu öğrenildi. Davutoğlu, başkanlara akçeli işlerden uzak durmaları ve özel hayatlarına dikkat etmeleri talimatı verip, “Eşini, işini ve evini değiştirenlerin peşine düşeriz, şüpheyle yaklaşırız. Parasal ilişkilerde dikkatli olun” dedi.

BAŞKANLARA SIKI DENETİM

AK Parti, geçmişte olduğu gibi vatandaşların kafasında en küçük bir soru işareti oluşmaması için başkanları sıkı denetim altına aldı. Vatandaş, işadamı, STK’lar başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden gelen ihbar ve şikayetler dikkate alınıp inceleniyor. Milletvekilleri il ya da ilçelere gönderilip inceleme yaptırılıyor. İddiayı ortaya atanlar, şehrin ileri gelenleri, konuyla ilgisi olanlardan sonra başkanlar dinleniyor. Yazılan rapor çerçevesinde genel merkez disiplin mekanizmasını harekete geçiriyor. Şu anda 15 dosya ile ilgili incelemeler devam ediyor.

12987100_10207568350620004_1527845545565606993_n

“Hayat standardını siyasete girerek değiştirenlerin aramızda yeri yok”
Başbakan Davutoğlu, sözlerini “Şu veya bu makama geldiğinde eşini, dostunu, akrabalarını dolduranların aramızda yerimiz olmadı olmayacak. Kamu görevi üzerinden rant elde edenlere bu kapı hep kapalı oldu, hep kapalı olacak” şeklinde sürdürdü.

Kurucu değerlerimizde lüks, şatafat yok

Kurucu ilkelerinize geri dönün dedi bizim halkımız. O değerleri yaşatmak hepimizin görevidir. Halka kibirle bakan hiç kimse bu kadro içinde yer alamaz. Bizim kurucu değerlerimizde lüks şatafat yoktur. Hayat standartını siyasete girerek değiştirmiş olanlar bizde yoktur. Tek bir hırka ile dolaşmaya niyet edenlerin bu davada yeri vardır. Eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı olmayacak. Sahip olduğu kamu görevinin üzerinden herhangi bir şekilde rant elde edenlere bu kapı kapalı oldu.

Erdemliler hareketi olarak 2001’de hangi değerleri öne çıkardıysak onu savunacağız. Bu hareket bir ortak akıl hareketidir demişti cumhurbaşkanımız partiyi kurarken. Hiç kimseyi küçük görmeden, tepeden bakmadan, herkesin beynindeki en küçük fikri dahi ciddiye alarak halkımızla bütünleşerek yürüyecek bir harekettir. Her siyasi harekette güçten kaynaklanan hatalar olabilir. Bir lüks dünyası, şatafat dünyası haline getirenlere karşı nefsimizle cihat demeye devam edeceğiz. Birbirimize gıybeti dedikoduyu değil, fitne hesaplarının partimize nüfuz etmesine yol açacak yanlış söylemleri değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir