Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

120 KADIN ÇALIŞANA “KADES” TANITILDI

120 KADIN ÇALIŞANA “KADES” TANITILDI
27 Temmuz 2021 - 15:01

Ordu İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından Poyraz Fındık Fabrikasında çalışan 120 kadın vatandaşa, kadına yönelik şiddetle etkin mücadele edilmesi ve şiddet durumunda olaylara daha hızlı müdahale edilmesi maksadıyla geliştirilen “Kadın Acil Destek Uygulaması” (KADES) tanıtımı yapıldı.

Daha sonra ise “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Kanunu”, “Hayvan Durum İzleme Uygulaması” (HAYDİ), çevre kirliliği ve önlenmesi için yapılması gerekenler ve Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “Adli Görüşme Odaları” konusunda müşterek bilgilendirme faaliyeti icra edildi.

İcra edilen faaliyet sonucunda vatandaşların 6284 sayılı kanun kapsamındaki soruları cevaplandırılmış olup KADES uygulamasının fabrikada çalışan 120 kadın vatandaşın telefonuna yükletilmesi sağlandı. KADES uygulamasının ve Adli Görüşme Odalarının tanıtımı maksadıyla broşür dağıtımı yapıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-